Latvijā sākusies īpaša akcija “Baltijas simtgades ceļš”

1 komentārs

Trešdien, 23. augustā, pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas sākusies akcija “Baltijas simtgades ceļš: Vienoti arī svētkos”.

Īpašās akcijas laikā no Rīgas uz Igaunijas, Lietuvas un Somijas galvaspilsētām ceļos svētku kūkas. Kūku ceļojums pa vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu tiks iemūžināts video, kas vēlāk pārtaps neparastā apsveikumā kaimiņu tautām.

Aiva Rozenberga
Latvijas Institūta direktore

Somija iesaistīta, jo tā vienmēr ir bijusi mums tepat blakus un draugos. Šodien ir tā doma, ka mēs visi kopā veidojam šo simtgadi. Mēs tagad visi esam kopā, 1989. gadā mēs nevarējām iedomāties ar somiem kaut ko kopā darīt. Tagad mums priekšā ir visa nākamā simtgade.

Latvijas Institūta vadītāja Aiva Rozenberga stāsta, ka vēstures gaitā Baltijas valstu tautām ir bijuši lieli pārbaudījumi un notikumi, kas likuši saņemties, norūdīties un stāvēt plecu pie pleca visiem kopā. Tāpēc akcija iecerēta kā pārsteigums Latvijas kaimiņiem šo valstu simtgadēs. Kūku ceļojums pa vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu tiks iemūžināts video, kas vēlāk pārtaps neparastā apsveikumā Latvijas kaimiņu tautām viņu valstu simtgadēs.
Alberts Viegliņš
longbordists

Kūku vedīšu līdz Melngalvju namam, nodošu tālāk ceļam uz Igauniju. Ļoti ceremoniska sajūta. Jāsaka, ka tajā laikā Baltijas ceļā nesanāca piedalīties, vēl nebiju pietiekami liels, tad šoreiz piedalos Baltijas simtgades ceļā.

Kūku pieturas punktu saraksts un pieteikšanās forma no 2. augusta ir pieejama mājaslapā “www.baltijassimtgadescels.lv

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl