Latvijā sākta īpaša dabas bagātību skaitīšana, kas ilgs 3 gadus un izmaksās vairāk nekā 9,5 miljonus eiro

1 komentārs

Latvijā sākusies dabas bagātību skaitīšana. Trīs gadus ilgā projektā teju 200 eksperti apsekos valsts un privātus īpašumus, meklējot īpaši aizsargājamus biotopus.

Visi atradumi tiks fiksēti vienotā datubāzē, lai pēc tam iegūtu visaptverošu Latvijas dabas inventarizācijas ainu.

Latvijas dabas skaitīšana oficiāli tika sākta Ķemeru Nacionālajā parkā ar informatīva stenda atklāšanu – lielizmēra skaitīkļi visu projekta laiku ceļos pa Latvijas pilsētām. Tikmēr iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka viņu īpašumu apciemos eksperti, kas pļavās, mežos, purvos, upēs un ezeros meklēs aizsargājamus augus un retus dzīvniekus.

Kaspars Gerhards

Kaspars Gerhards
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

200 eksperti ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm izvērtēs Latviju, notiks arī kartēšana, uz šī darba pamata varēs pateikt, kas ir vērtīgākais un kas vairāk jāaizsargā.

Dabas skaitīšana ilgs 3 gadus un izmaksās vairāk nekā 9,5 miljonus eiro. Lauvas tiesu no izmaksām segs Eiropas Savienība. Tik vērienīga dabas vērtību apzināšana Latvijā notiks pirmo reizi.

Juris Jātnieks
Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors

Sabiedrība iegūs skaidrību, ko kurā vietā varam darīt, piemēram, zemes īpašnieki, kam ir bioloģiski vērtīgie zālāji, viņiem pēc kartēšanas un inventarizācijas, iespējams, varēs saņemt lielāku Eiropas maksājumu.

Ieguvējas būs arī pašvaldības, kas tādējādi varēs efektīvāk plānot savu attīstību, tostarp lemjot par būvniecības atļauju izsniegšanu. Eksperti, kas apsekos Latvijas dabu, būs nodrošināti ar mūsdienīgu tehniku – un atrastās dabas vērtības piefiksēs elektroniski – planšetdatoros.

Sandra Ikauniece
eksperte

Tajos ir iekšā kartes, kas palīdz orientēties, gan iegūt vajadzīgo informāciju. Šajā instrumentā tiek elektroniski atzīmēts, kur eksperts atrodas. Tas viss atvieglo un paātrina darbu.

Visa par vērtīgajiem biotopiem iegūtā informācija nonāks vienotā datubāzē “Ozols”.

Foto: trīs gadus ilgā projektā teju 200 eksperti apsekos valsts un privātus īpašumus

 

TOP komentāri

  • Valdis
    0 0 0

    Valdis

    Man prieks, ka Sandra Ikauniece un Juris Jātnieks tiks pie lielā naudas dalīšanas pīrāga !
    Interesanti, kādā partijā viņi ir tovarisči un, kam , no Augstākās kastas, draugi vai radinieki ? 9,5 miljoni - manuprāt, tam visam nepieciešams daudz mazāk. Jebkurā pašvaldībā daudz labāk zinu, kas par vērtībām ir pagastā. Bet, "ārzemju" eksperti, manuprāt, ir kārtējās andriski - šķēliskās satelītfirmas. Nu, bet, ja naudiņa lieka valsts kasē ir, tad jau var darīt - bagātais, kā grib, nabagais, kā var.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl