1 komentārs

Latvijā sākusies dabas bagātību skaitīšana. Trīs gadus ilgā projektā teju 200 eksperti apsekos valsts un privātus īpašumus, meklējot īpaši aizsargājamus biotopus.

Visi atradumi tiks fiksēti vienotā datubāzē, lai pēc tam iegūtu visaptverošu Latvijas dabas inventarizācijas ainu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas dabas skaitīšana oficiāli tika sākta Ķemeru Nacionālajā parkā ar informatīva stenda atklāšanu – lielizmēra skaitīkļi visu projekta laiku ceļos pa Latvijas pilsētām. Tikmēr iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka viņu īpašumu apciemos eksperti, kas pļavās, mežos, purvos, upēs un ezeros meklēs aizsargājamus augus un retus dzīvniekus.

Kaspars Gerhards

Kaspars Gerhards
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

200 eksperti ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm izvērtēs Latviju, notiks arī kartēšana, uz šī darba pamata varēs pateikt, kas ir vērtīgākais un kas vairāk jāaizsargā.

Dabas skaitīšana ilgs 3 gadus un izmaksās vairāk nekā 9,5 miljonus eiro. Lauvas tiesu no izmaksām segs Eiropas Savienība. Tik vērienīga dabas vērtību apzināšana Latvijā notiks pirmo reizi.

Juris Jātnieks
Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors

Sabiedrība iegūs skaidrību, ko kurā vietā varam darīt, piemēram, zemes īpašnieki, kam ir bioloģiski vērtīgie zālāji, viņiem pēc kartēšanas un inventarizācijas, iespējams, varēs saņemt lielāku Eiropas maksājumu.

Ieguvējas būs arī pašvaldības, kas tādējādi varēs efektīvāk plānot savu attīstību, tostarp lemjot par būvniecības atļauju izsniegšanu. Eksperti, kas apsekos Latvijas dabu, būs nodrošināti ar mūsdienīgu tehniku – un atrastās dabas vērtības piefiksēs elektroniski – planšetdatoros.

Sandra Ikauniece
eksperte

Tajos ir iekšā kartes, kas palīdz orientēties, gan iegūt vajadzīgo informāciju. Šajā instrumentā tiek elektroniski atzīmēts, kur eksperts atrodas. Tas viss atvieglo un paātrina darbu.

Visa par vērtīgajiem biotopiem iegūtā informācija nonāks vienotā datubāzē “Ozols”.

Foto: trīs gadus ilgā projektā teju 200 eksperti apsekos valsts un privātus īpašumus

 

TOP komentāri

  • Valdis
    0 0 0

    Valdis

    Man prieks, ka Sandra Ikauniece un Juris Jātnieks tiks pie lielā naudas dalīšanas pīrāga !
    Interesanti, kādā partijā viņi ir tovarisči un, kam , no Augstākās kastas, draugi vai radinieki ? 9,5 miljoni - manuprāt, tam visam nepieciešams daudz mazāk. Jebkurā pašvaldībā daudz labāk zinu, kas par vērtībām ir pagastā. Bet, "ārzemju" eksperti, manuprāt, ir kārtējās andriski - šķēliskās satelītfirmas. Nu, bet, ja naudiņa lieka valsts kasē ir, tad jau var darīt - bagātais, kā grib, nabagais, kā var.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl