Latvijā sāksies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana

2 komentāri
Latvijā sāksies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana
EDIJS PĀLENS, LETA

Turpinot savulaik LNT aizsākto tradīciju piespraust pie apģērba sarkanbaltsarkanu lentīti, lai apliecinātu savu patriotismu un pieminētu Latvijas brīvības cīnītājus, pirmdien, 5. novembrī, visā valstī sāksies sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana.

Akcija “Uzdāvini lentīti!” tiks atklāta pie Latvijas kara muzeja, kur plkst. 13.00 tiks iedegts Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskurs.

Akcijā šogad iesaistīsies sociālās aprūpes centru, pansionātu, slimnīcu un bērnu namu iemītnieki, kuri gan saņems, gan dāvinās lentītes. Tās dalībnieki aicināti arī iemūžināt lentīšu locīšanu un dāvināšanu un dalīties sociālajos tīklos ar mirkļbirku #uzdāvinilentīti, lai tā vairotu kopīgu valsts svētku noskaņu.

Savukārt lentītes aicina nēsāt ar stūriem uz augšu, jo tā veidojas stilizēts burts ”V”, kas simbolizē uzvaru, ko atzīmēsim šīs nedēļas nogalē – Lāčplēša dienā.

Lentīšu locīšanas pirmsākumi meklējami 2007. gadā, kad šo tradīciju aizsāka Latvijas neatkarīgā televīzija (LNT), lai popularizētu Lāčplēša dienu. Pērn sarkanbaltsarkano lentīšu akcija svinēja 10 gadu jubileju.

2 komentāri