Latvijā sāksies jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls

Pievienot komentāru
Latvijā sāksies jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls
EDIJS PĀLENS, LETA

Latviju popularizēs kā nozīmīgu klasiskās mūzikas tūrisma galamērķi Ziemeļeiropā. Tam palīdzēs jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”.

Festivāls sāksies piektdien, 19.jūlijā. Rīkotāji likuši akcentu uz mūziķiem, kuru vārdi redzami pasaules prestižāko koncertzāļu afišās, kamēr Latvijā viņi bijuši reti vai nekad.

Pirmie uz festivālu ieradīsies Bavārijas Radio simfoniskā orķestra mūziķi. Tā diriģents latviešu maestro Mariss Jansons veselības dēļ bija spiests atcelt visas vasaras uzstāšanās, bet viņu aizstās pasaulē slavenā somu diriģente Suzanna Melki.

Sākot ar 19.jūliju līdz 1.septembrim, četrās nedēļas nogalēs Latvijā izskanēs pasaules līmeņa orķestru koncerti. Kopumā to skaits būs 20. Šajā laikā pie Latvijā ieradīsies teju 500 mūziķu, lielākā daļa mūsu valstī nav bijuši.

Festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna norāda: “Tas mums ir liels gods, liels prieks, bet arī smags darbs. Tas ir diezgan unikāls formāts, tradicionāli festivāls sākas un beidzas, kad katru dienu kaut kas notiek. Mūsu gadījumā runa ir par četriem minifestivāliem. Četras nedēļas nogales ar vienotu formātu.”

Festivālā piedalīsies arī Izraēlas filharmoniskais orķestris, Londonas simfoniskais orķestris un Krievijas Nacionālais orķestris, kā arī daudzi izcili mākslinieki.

“Katrs no orķestriem ir ar savu krāsu un īpašo vietu pasaules orķestru vidū, bet viņi visi ietilpst labāko orķestru topā. Tādā intensitātē, tādā daudzumā un tādā kvalitātē uz Latviju nav braukuši mūziķi. Tas ir unikāls gadījums,” norāda mūzikoloģe Inga Vasiljeva.

Festivāla “Rīga Jūrmala” mērķis ir veidot klasiskās mūzikas notikumus, kas popularizēs Latviju pasaulē kā nozīmīgu klasiskās mūzikas tūrisma galamērķi Ziemeļeiropā. Izskatās, ka šis mērķis sāk īstenoties, un pie mums brauks ne tikai popmūzikas zvaigžņu koncertu dēļ. Baudīt jaunā klasiskās mūzikas festivāla dosies klausītāji no vairāk nekā 50 pasaules valstīm – visattālākie tā apmeklētāji ieradīsies no Honkongas, Dienvidkorejas, Austrālijas un ASV, bet starp Eiropas valstīm vislielākais biļešu pircēju skaits šobrīd ir no Vācijas, Lietuvas, Lielbritānijas un Igaunijas.