Latvijā reģistrēts zemākais atmosfēras spiediens pēdējo četru gadu laikā

0 Komentāru

Latvijā reģistrēts zemākais atmosfēras spiediens kopš 2015. gada sākuma. 

Pirmdien, 14.janvārī, Rūjienā un Ainažos tas noslīdējis līdz 728 – 731 dzīvsudraba stabiņa milimetram jeb 970 hektopaskāliem, un tas ir par aptuveni 40 līdz 45 vienībām mazāk nekā vidējā norma.

Atmosfēras spiediena pārmaiņas notiek pārvietojoties cikloniem un anticikloniem, tāpēc tas var svārstīties pat vairākas reizes dienā un dažādos ģeogrāfiskos punktos atšķirties.

“Pāri Latvijai pārvietojas ciklona centrs, vairāk valsts ziemeļu daļai un Igaunijai. Piemēram, Ainažos un Rūjienā šodien atmosfēras spiediens ir pazeminājies līdz aptuveni 970 hektopaskāliem, kas ir zemākās vērtības kopš 2015.gada sākuma,” norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Edgars Maļinovskis.

Klimatologi pirmdienas svārstības atmosfērā vērtē kā ikdienišķas, jo citkārt tās bijušas vēl ievērojamākas. Tā zemākais atmosfēras spiediens Latvijā konstatēts 1962. gadā, kad tas Vidzemes augstienē noslīdējis līdz 699 dzīvsudraba stabiņa milimetriem, bet augstākais – pagājušā gadsimta sākumā Liepājā, kad tas sasniedza teju 800 dzīvsudraba stabiņa milimetrus.

0 Komentāru