Komentāri

Čia sēklas, baobaba augļi un noni sula – jau paši nosaukumi vēsta, ka šie produkti nav no Latvijas, pat ne no Eiropas. Izrādās, Latvijā kopš 1997. gada reģistrēti 90 tādi pārtikas produkti, ko dēvē par “jauno pārtiku”, proti, tādu, kas iepriekš mūsu platuma grādos nav manīta.

Tradicionālā pārtika gan Latvijā, gan Eiropas Savienības valstīs ir tā pārtika, kas te bijusi pazīstama līdz 1997. gadam. Savukārt jaunā pārtika, piemēram, čia sēklas, ir tie produkti, kas tirgū parādījušies pēc tam.  Proti, 1997. gada 15. maijā – tika pieņemta “jaunās pārtikas regula”. Līdz tam, lai saņemtu atļauju tirgot jauno pārtiku Eiropā, uzņēmējiem bija jāmēro garš ceļš, taču tagad tas ir izdarāms krietni ātrāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Latvijā no jaunās pārtikas produktiem populārākā jaunā pārtika ir noni sula, kas ir no tā dēvētajām trešās pasaules valstīm, taču vēl populāras ir čia sēklas, bet no uztura bagātinātājiem – krila eļļa. Tāpat Latvijā pieejama ir argāna eļļa, kas raksturīga Marokai, kā arī baobaba augļi, kas ir raksturīgi Āfrikai.

Lai jaunā pārtika nonāktu veikala plauktos, produktu nekaitīgumu vispirms pārbauda nacionālās iestādes, pēc tam – Eiropas organizācijas.

Video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl