Latvijā radītā spēle “Populists” sacentīsies par labākās titulu Eiropas Savienībā

Pievienot komentāru

Gan šajā vēlēšanu laikā, gan arī ikdienas dzīvē mums jāpieņem milzums lēmumu. Taču – cik loģiski mēs to darām un vai mums ir nepieciešamās iemaņas, lai saprastu, kad ar mums manipulē? Par šiem jautājumiem aizdomāties liek jauna izglītojoši-izklaidējoša galda spēle “Populists”.

“Populists” ir galda spēle, kas atraktīvā veidā attīsta kritisko domāšanu un māca izvairīties no loģikas kļūdām. Tā sastāv no 70 pazīstamu politiķu un slavenu cilvēku citātiem, kā arī ikdienišķās sarunās un sociālajos tīklos pieejamiem citātiem. Spēles dalībnieki sadalās lomās, daļa ir vēlētāji, daļa – populisti. Kurš ir kurš – to pārējie nezina.

Spēles uzdevums ir izvērtēt un uzdot jautājumus par informāciju, ar kuru diendienā saskaramies ik uz soļa.

Viltus ziņu laikmetā, kurā dažādi radikāli noskaņotas grupas un populisti svin uzvaru, īpaši aktuāla ir cilvēku spēja kritiski un analītiski vērtēt informāciju.

Spēle šobrīd pieejama daudzās skolās, jaunieši atzīst, ka tā ir aizraujoša, jo ļauj diskutēt, noformulēt savu viedokli un jautri pavadīt laiku.

Spēle “Populists” kļuvusi par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 nacionālo uzvarētāju, tālāk sacenšoties ar citu Eiropas Savienības valstu labākajām spēlēm. Nākamnedēļ būs zināms, kura spēle triumfējusi Eiropā, tās veidotājiem iegūstot arī vairākus tūkstošos eiro vērtas naudas balvas.