Latvijā radīta mobilā aplikācija palīdzēs ikvienam iepazīt 100 krāšņus dabas objektus

1 komentārs
Latvijā radīta mobilā aplikācija palīdzēs ikvienam iepazīt 100 krāšņus dabas objektus
Jānis Vecbrālis / f64

Latvijas Vides aizsardzības fonds radījis mobilo aplikāciju, kas interaktīvā veidā aicina apskatīt Latvijas dabas objektus. Šis process papildināts arī ar sacensības elementiem.

Mobilajā aplikācijā “Dabas Tops” iekļautas 100 vietas, kuras izvēlētas kā samērā pieejamas un neatrodas dabas liegumos vai īpaši aizsargājamajās teritorijās. Dabas topa autori cer, ka ar šo programmu izdosies pie dabas pievilināt pat kūtrākos mājāssēdētājus, sevišķi jauniešus, kas ikdienā viedtālruni teju vai no rokām neizlaiž.

Aplikācija no nodokļu maksātāju naudas izmaksājusi nepilnus 120 000 eiro.

Alberts Viegliņš
Aplikācijas “Dabas Tops” veidotājs

Braucot garām kādam no dabas objektiem, aplikācija pati jau Tev ziņo, ka Tu atrodies šīs vietas tuvumā. Nākamā lieta, – tituli! Kam gan mūsdienās nepatīk tituli! Esot trijās kalnu vietās, vari kļūt par “kalnieti”, reģistrējoties tumšajā laikā, kļūsti par “pūci”.

Dabas draugus šogad pamatīgi sarūgtināja vairāki skandāli, kas atklāja satraucošu situāciju – Latvija paklusām kļuvusi par pārtikušo Eiropas valstu atkritumu poligonu. Pēc ugunsgrēka milzu nelegālajā izgāztuvē Slokā, atklātībā nāca vairāki citi objekti, kuros apšaubāmos apstākļos glabāti bīstami produkti, piemēram, nolietotas riepas.

Valsts vides dienests vienam no riepu glabātāju uzņēmumiem uzlika milzu naudas sodu, – 12 miljonus eiro. Aplikācijas “Vides SOS” un “Dabas Tops” idejas autors, Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks uzskata, ka pusslepenais atkritumu poligonu bizness Latvijā ir ārkārtīgi pelnošs, bet līdz šim vēl neizgaismota nozare, kurā laika gaitā var atklāties vairāki zemūdens akmeņi.

Viesturs Silenieks
Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs

Vai tik tā nav tirgus pārdale, jo stāsts ir par to, ka uzliekot miljoniem nesamaksājamus sodus, skaidrs, ka uzņēmums bankrotē. Tu esi likvidējis konkurentus. Redzēsim, vai manas bažas pierādīsies, laiks rādīs. Ja tas ir tā, tad kāds ar valsts pārvaldes rokām izrēķinās ar konkurentu.

Silenieks atzīst, ka Zaļā partija īsti neko lietas labā darīt nevar, jo Vides ministrija ir Nacionālās apvienības pārziņā.

 

TOP komentāri

  • s
    +1 +1 0

    s

    Kas tas par bardaku valsts pārvaldībā un ministrijās-ja nozare vienas partijas pārziņā,neko nevar darit?Koalīcija taču ir sabiedrotie, kas dara kopīgu darbu valsts attistībai, izrādās-nekā.Varbūt lielākie kaitētāji nav opozīcija, kuriem vispār aizsien mutes, bet paši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl