Latvijā radīta jauna apģērbu kolekcija, kas ikvienu pasargās gada tumšākajos mēnešos

1 komentārs

Ik gadu uz Latvijas autoceļiem iet bojā desmitiem gājēju un velosipēdistu. Sākoties gada tumšajam periodam, “neredzamo” satiksmes dalībnieku problēma kļūst arvien aktuālāka.

Lai atgādinātu gājējiem un velosipēdistiem par atstarotāju nepieciešamību, Valsts policija sadarbībā ar Latvijas mākslas akadēmiju, projektā “Atstarotājvīrs”, radījusi īpašu atstarojošo tērpu un aksesuāru kolekciju.

Atstarojošo tērpu un aksesuāru kolekcijas ”Spiid’ mērķis ir sabiedrībā aktualizēt jautājumu par atstarotāju nepieciešamību, kā arī parādīt, ka atstarotāji mūsdienās neaprobežojas ar ierastajiem pie somas piekarināmajiem vai ap roku apliekamajiem atstarojošajiem elementiem.

Valsts policijas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda, ka ir svarīgi cilvēkiem gadu no gada atgādināt, ka atstarotāja esamība ir ļoti būtiska, sevišķi šajā – gada tumšākajā periodā, kad parasti tiek ievainoti visvairāk gājēju.

Normunds Krapsis
Valsts policijas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Lai teiktu, ka mēs esam pilnībā apmierināti ar šo situāciju, – to mēs nevaram. Ir svarīgi gadu no gada atgādināt, ka šie atstarotāji ir svarīgi priekš gājēju drošības. Septembris, oktobris un novembris ir laiks, kad sniegs nav izkritis, un šis te tumšais asfalts un tumšais laiks gājēju padara neredzamu. Ja gājējam nav šī te atstarojošā elementa tad, protams, varbūtība iekļūt satiksmes negadījumā ir diezgan liela.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos valstī kopumā bojā gājuši 30, bet ievainoti 628 gājēji. Salīdzinot šo laika periodu arī pēdējiem trīs gadiem, bojā gājušo gājēju skaits samazinājies, tomēr ievainoto skaits būtiski nav mainījies.

TOP komentāri

  • Fonars
    0 0 0

    Fonars

    Es modei nesekoju īpaši un mani īpaši tādas akcijas nesaista, atstarotājs, jā mašīnas palikušas krutākas, autovadītāji aklāki, jā un vienmēr var atmasku uztaisīt nepamaniju un uzbraucu lai jau tā būtu, bet kam tie atstarotāji, viedtālruņos ir pieejams lukturīts kas darbojas caur zibspuldzi kā man un nevajag ieslēgt kameru lai ieslēgtu lukturīti un nevajag pat speciālu aplikāciju funkcija ir jau iebūvēta un var pat ieslēgt lukturi un sabloķēt displeju un var lietot visas funkcijad vecākos viedtālruņos kuros tādas opcija nav var ielačāt no Google play flesh light, bet tādiem nevar lietot citas funkcijas un sabloķēt displeju un vecajiem parastajiem telefoniem dažiem modeļiem ir iebūvēts kabatas lukturīts un lādējams no 220 v kabatas lukturīts ir nopērkams pa 1,50€, bet labāk tad izmantot viedtāruņa lukturīti, jo tiem viedtālrunim kuram ir iespējama lukturīša funkcija tiem vienalga vai 100% vai 5% spīd vienādi un ir praktiskāki kā kabatas lādējamais lukturīts, bet ja ir abi tas ir vēl labāk vienu turi uz priekšu un otru uz aizmuguri un ieslīpi lai gaisma iet uz leju lai nespīdinātu acīs autovadītājam, ja ir tikai 1,tad ej un šūpo un tu jau redzi un dzirdi ja vajag pariezt uz kādu pusi vairāk, ar riteni ja brauc labāk izmantot kabatas lukurīti ko turēt pie stūres rokā a aizmugurē jābūt atstarotājam pie dubleķa..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl