Zaļais bizness ir tāds, kas blakus savam tiešajam mērķim risina arī vides piesārņojuma problēmu, un savu artavu šajā kopīgajā un cēlajā cilvēces uzdevumā cenšas sniegt arvien vairāk uzņēmumu. Tā kā situācija pasaulē ir katastrofāla un rūpes par vidi jau ir nepieciešamība, nevis izvēle, zaļā biznesa idejas kļūst arvien aktuālākas.

Patiesībā no banku puses šādas idejas tiek visvairāk atbalstītas ar dažādiem izdevīgiem nosacījumiem finansējuma sniegšanā. Piemēram, Latvijas uzņēmums ”WinGo Deposit” ir radījis unikālu dzēriena iepakojuma depozītsistēmu, par kuru ir liela interese arī ārvalstīs. Tā radusies tādēļ, ka Latvijā nekā tāda iepriekš nav bijis, un kāpēc ne, ja idejas un iespējas ir? Nu Latvijai ir iespēja kļūt pat par līderi iepakojuma depozīta viedās sistēmas ieviešanā pasaulē. Latvijā radītā WinGO iekārta ar mākslīgā intelekta un neironu tīklu palīdzību pieņem, atpazīst un sašķiro dažādu veidu gan saplacinātus, gan nesaplacinātus iepakojumus, tostarp baterijas, metāla skārdenes, tetrapakas, PET un stikla pudeles. Kā uzņēmums darbojas šobrīd un kādi ir tā turpmākie plāni, stāsta ”WinGo Deposit” vadītājs Vismands Menjoks raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?”, kuru iespējams vērot svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.