Latvijā radīta grāmata, kas atvieglo ikdienu bērniem ar autisma sindromu

Komentāri
Latvijā radīta grāmata, kas atvieglo ikdienu bērniem ar autisma sindromu
Psiholoģe Tatjana Tarasova izlēmusi rīkoties un ir izveidojusi interaktīvu tekstila grāmatu, kuras mērķis ir atvieglot ikdienu bērniem ar autisma sindromu (Publicitātes foto)

Bērniem ar autiska spektra traucējumiem ir grūti mijiedarboties ar pasauli un apkārtējiem. Situāciju saasina arī tas, ka pieejamu un efektīvu rīku problēmas risināšanai ir ļoti maz, novērojusi psiholoģe Tatjana Tarasova.

Psiholoģe Tatjana Tarasova izlēmusi rīkoties un ir izveidojusi interaktīvu tekstila grāmatu, kuras mērķis ir atvieglot ikdienu bērniem ar autisma sindromu.

Sertificēta psiholoģe un jauniešu centra ”Karosta Kids” dibinātāja Tatjana Tarasova novērojusi, ka bērniem ar autisma sindromu ir nepieciešama īpaša pieeja. Karjeras laikā Tatjanai izdevies uzkrāt nepieciešamās zināšanas un pieredzi šajā jomā.

Diemžēl darbam ar bērniem, kuriem ir autisma sindroms, nepietiek vienkāršu, pieejamu un efektīvu rīku. Tatjana stingri nolēma risināt šo problēmu un atvieglot bērnu un viņu vecāku ikdienu. Viņa izveidoja interaktīvu tekstila grāmatu, kura ir pilnībā pielāgota bērniem ar īpašām vajadzībām.

Grāmata ir veidota no materiāliem, kurus apstiprinājuši paši bērni. Tā ir ļoti interaktīva un iemāca izpildīt ikdienas darbības, piemēram, iet dušā, tīrīt zobus un pārģērbties. Svarīgi, ka tā nebaida bērnus un palīdz viņiem sazināties ar vecākiem bez verbālās komunikācijas palīdzības.

Interesanti ir tas, ka grāmata kalpo ne tikai kā mācību materiāls, bet arī kā rotaļlieta. Tā kā katrs bērns ir individuāls, ir iespējams iegādāties atsevišķas lappuses vai kombinēt tās.

2016. gadā Tatjanai izdevās atbalstīt 20 bērnus, savukārt šogad viņa vēlas sniegt atbalstu vēl lielākam bērnu skaitam, jo, kā atzīst Tatjana, pieprasījums tikai aug.

Viņai ir liels prieks ir vērot, kā bērniem ar autismu pamazām attīstās prasmes un uzlabojas attiecības ar vecākiem, samazinot spriedzes līmeni ģimenē. Tatjana vēlas turpināt iesākto un saka: “Jo vairāk mēs dodam, jo vairāk saņemam atpakaļ!”

Lasi vēl