Latvijā pret bēgļiem attiecas neiecietīgi, uzskata Linda Abu Meri

2 komentāri
Latvijā pret bēgļiem attiecas neiecietīgi, uzskata Linda Abu Meri
Foto: F64

Četrus mēnešus pēc bēgļu krīzes saasināšanās un Eiropas Savienības lēmuma par to uzņemšanu bloka dalībvalstīs Latvijā plānots sākt oficiālu informatīvo kampaņu. Pirmās infografikas varētu parādīties jau šīs nedēļas beigās.

Kamēr Vidusjūras apskalotās Eiropas dienvidvalstis turpina uzņemt arvien jaunus bēgļus, Latvijā joprojām virmo diskusijas, ko darīt ar 250 personām, kuras tā apņēmusies uzņemt. Par to, ka Eiropas Savienības bloka valstīm solidāri būs jāsadala tie, kas bēg no kara vai vajāšanas mītnes valstīs, tiek runāts jau kopš maija.

Latvijā skaidrība ir tikai par uzņemamo bēgļu skaitu. Par pārējo, kur šie cilvēki tiks izmitināti, kādas sociālās garantijas tiem pienāksies, joprojām ir tikai spekulāciju līmenī.

Šis ir viens no iemesliem, kas ekspolitiķes Lindas Abu Meri ieskatā veicinājis iespaidu par Latviju kā visai neiecietīgu valsti. “Pieņemu, ja cilvēkiem ir pietiekami daudz informācijas, tad dezinformācijai nav vietas. Šobrīd, ja informācijas nav, skaļāk skan tās balsis, tie cilvēki, kas baidās no bēgļiem kā no bubuļa,” viņa saka.

Pirms kāda laika Abu Meri, daļēji uzņemoties starpnieka lomu, publicēja savas pārdomas un iesaistījās diskusijās. Viņa secinājusi, ka Latvijā ir daudz cilvēku, kas uz šo jautājumu spēj raudzīties konstruktīvi, taču skaļāka ir otra puse. “Tika aizskarti citi cilvēki. Es pieļauju, ka tev var nepatikt, bet tas nenozīmē, ka vari aizskart citus, kas šajā brīdī ir izteikti noticis,” teic kādreizējā iekšlietu ministre.

Skaties video: