Komentāri

Gandrīz divi duči izmēros iespaidīgu sniegavīru, kas izvietoti dažādās pilsētas vietās – tāds skats kopš pagājušajām brīvdienām paveras Dobelē. Turklāt viens no sniegavīriem ir veltīts Latvijā zināmākajam zivju ekspertam.

Ideja par to, ka Dobelei ziemas mēnešos jākļūst par gigantisku sniegavīru galvaspilsētu, pieder arhitektam Jānim Kukšam. Velkot paralēles arī ar krievu filmu ”Apsolītās debesis”, šogad apspēlēts astronautikas temats. Dobelē vienkopus ir objekti, kas atgādina par pagātni – antīko pasauli – un varbūt pat par nākotni.

Ekrānuzņēmumi

Dažādās pilsētas vietās kopā saskaitāmi ap 20 sniegavīru, un šī ir septītā reize, kad Dobeli ziemas laikā apdzīvo nekūstošie un tēlnieku rokām veidotie milzeņi. Daļa no tiem jau tapuši iepriekšējos gados, bet drīzumā esošajiem plānots piepulcēt vēl dažus.

Dobelei sniegavīri palīdz piesaistīt papildu uzmanību arī tūrisma jomā klusajā – ziemas sezonā, bet vietējie priecājas par akcentiem pilsētas vaibstos.

Pērn tika vēstīts, – dobelniekiem kauns par, iespējams, neglītāko Ziemassvētku egli Latvijā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl