Latvijā plašākai publikai sāk izrādīt pirmo no simtgades dokumentālajām filmām

Komentāri

Piektdien, 27. oktobrī, Latvijā plašākai publikai sāk izrādīt pirmo no simtgades dokumentālajām filmām! Filmas centrā Brīvības pieminekļa autors tēlnieks Kārlis Zāle, kam šis bijis viens no diviem mūža svarīgākajiem darbiem.

Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma ”Ievainotais jātnieks” ataino Brīvības pieminekļa tapšanas procesu no idejas līdz celtniecībai un sniedz ieskatu arī laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar tā brīža ideāliem, kultūras un mākslas personībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ilona Brūvere
filmas “Ievainotais jātnieks” režisore, scenārija autore, producente

Viņš bija ļoti vīrišķīgs, un viņš varētu teikt, ka tomēr bija nesavaldīgs, bet viņš ļoti mērķtiecīgi gāja uz to, kas viņam bija padomā. Tas nozīmē, ka, ja viņš uzskatīja, ka šim Brīvības piemineklim bija jābūt, viņš darīja visu un jebkuriem līdzekļiem, lai arī tas tā notiktu, lai viņš būtu apstiprināts kā autors.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl