Latvijā plašākai publikai sāk izrādīt pirmo no simtgades dokumentālajām filmām

Komentāri

Piektdien, 27. oktobrī, Latvijā plašākai publikai sāk izrādīt pirmo no simtgades dokumentālajām filmām! Filmas centrā Brīvības pieminekļa autors tēlnieks Kārlis Zāle, kam šis bijis viens no diviem mūža svarīgākajiem darbiem.

Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma ”Ievainotais jātnieks” ataino Brīvības pieminekļa tapšanas procesu no idejas līdz celtniecībai un sniedz ieskatu arī laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar tā brīža ideāliem, kultūras un mākslas personībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ilona Brūvere
filmas “Ievainotais jātnieks” režisore, scenārija autore, producente

Viņš bija ļoti vīrišķīgs, un viņš varētu teikt, ka tomēr bija nesavaldīgs, bet viņš ļoti mērķtiecīgi gāja uz to, kas viņam bija padomā. Tas nozīmē, ka, ja viņš uzskatīja, ka šim Brīvības piemineklim bija jābūt, viņš darīja visu un jebkuriem līdzekļiem, lai arī tas tā notiktu, lai viņš būtu apstiprināts kā autors.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl