Latvijā plašākai publikai sāk izrādīt pirmo no simtgades dokumentālajām filmām

Komentāri

Piektdien, 27. oktobrī, Latvijā plašākai publikai sāk izrādīt pirmo no simtgades dokumentālajām filmām! Filmas centrā Brīvības pieminekļa autors tēlnieks Kārlis Zāle, kam šis bijis viens no diviem mūža svarīgākajiem darbiem.

Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma ”Ievainotais jātnieks” ataino Brīvības pieminekļa tapšanas procesu no idejas līdz celtniecībai un sniedz ieskatu arī laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar tā brīža ideāliem, kultūras un mākslas personībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ilona Brūvere
filmas “Ievainotais jātnieks” režisore, scenārija autore, producente

Viņš bija ļoti vīrišķīgs, un viņš varētu teikt, ka tomēr bija nesavaldīgs, bet viņš ļoti mērķtiecīgi gāja uz to, kas viņam bija padomā. Tas nozīmē, ka, ja viņš uzskatīja, ka šim Brīvības piemineklim bija jābūt, viņš darīja visu un jebkuriem līdzekļiem, lai arī tas tā notiktu, lai viņš būtu apstiprināts kā autors.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl