Latvija plāno palielināt karavīru skaitu Mali

Komentāri
Latvija plāno palielināt karavīru skaitu Mali
Ilustratīvs foto: LETA

Latvija plāno pagarināt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalības laiku ANO vadītajā stabilizācijas operācijā Mali Minusma. Tāpat tiek plānots palielināt karavīru skaitu šajā operācijā, vēsta LNT Ziņas.

Šobrīd Latvijai mandāts operācijā beidzas jūnija beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums būs parlamentam jālūdz mandāta pagarināšana, tāpēc būs svarīgi vienoties ar Saeimas komisijas locekļiem, kā atrisināt šo jautājumu. Katrā ziņā mēs palielinām cilvēku skaitu šajā operācijā,” norādīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Detalizētāka informācija par Latvijas dalību misijās un operācijās netika izpausta, jo atlikusī komisijas sēde notika aiz slēgtām durvīm.

Jau četrus gadus Latvija ar saviem karavīriem piedalās Eiropas Savienības misijā Mali. Neskatoties uz grūtībām, Latvijas karavīri iegūstot ne vien neatsveramu pieredzi, bet dodot kopējo artavu starptautiskajā drošībā, lai šī Rietumāfrikas valsts nekļūtu par jaunu ”teroristu valsti” un būtu spējīga stāties pretim islāmistu nemierniekiem.

”Mums liekas, ka tas ir ļoti, ļoti tālu, bet īstenībā šis attālums no Mali līdz Vidusjūrai, par ko mēs šeit ļoti daudz gan iepriekšējā gadā, gan arī šobrīd runājam, par migrācijas plūsmām un terorisma draudiem, tas ir ļoti tuvu,” jau iepriekš pauda Bergmanis.

Teroraktā Radisson Blu viesnīcā Mali 27 mirušie, tostarp Krievijas un Beļģijas pilsoņi

Teroristu uzbrukumā pērnā gada novembrī bojā gāja 27 cilvēki. Upuru vidū – arī ASV, Krievijas, Ķīnas un arī Beļģijas pilsoņi. Operācijas laikā nogalināti trīs teroristi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl