Latvija plāno palielināt karavīru skaitu Mali

Komentāri
Latvija plāno palielināt karavīru skaitu Mali
Ilustratīvs foto: LETA

Latvija plāno pagarināt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalības laiku ANO vadītajā stabilizācijas operācijā Mali Minusma. Tāpat tiek plānots palielināt karavīru skaitu šajā operācijā, vēsta LNT Ziņas.

Šobrīd Latvijai mandāts operācijā beidzas jūnija beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums būs parlamentam jālūdz mandāta pagarināšana, tāpēc būs svarīgi vienoties ar Saeimas komisijas locekļiem, kā atrisināt šo jautājumu. Katrā ziņā mēs palielinām cilvēku skaitu šajā operācijā,” norādīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Detalizētāka informācija par Latvijas dalību misijās un operācijās netika izpausta, jo atlikusī komisijas sēde notika aiz slēgtām durvīm.

Jau četrus gadus Latvija ar saviem karavīriem piedalās Eiropas Savienības misijā Mali. Neskatoties uz grūtībām, Latvijas karavīri iegūstot ne vien neatsveramu pieredzi, bet dodot kopējo artavu starptautiskajā drošībā, lai šī Rietumāfrikas valsts nekļūtu par jaunu ”teroristu valsti” un būtu spējīga stāties pretim islāmistu nemierniekiem.

”Mums liekas, ka tas ir ļoti, ļoti tālu, bet īstenībā šis attālums no Mali līdz Vidusjūrai, par ko mēs šeit ļoti daudz gan iepriekšējā gadā, gan arī šobrīd runājam, par migrācijas plūsmām un terorisma draudiem, tas ir ļoti tuvu,” jau iepriekš pauda Bergmanis.

Teroraktā Radisson Blu viesnīcā Mali 27 mirušie, tostarp Krievijas un Beļģijas pilsoņi

Teroristu uzbrukumā pērnā gada novembrī bojā gāja 27 cilvēki. Upuru vidū – arī ASV, Krievijas, Ķīnas un arī Beļģijas pilsoņi. Operācijas laikā nogalināti trīs teroristi.

Lasi vēl