Plāno ieviest jaunu likumu: visiem Latvijā dzimušajiem bērniem būs pilsonība

7 komentāri
Plāno ieviest jaunu likumu: visiem Latvijā dzimušajiem bērniem būs pilsonība

Visiem jaundzimušajiem, tostarp nepilsoņu bērniem, automātiski jāpiešķir Latvijas pilsonība, – tāda likumdošanas iniciatīva, neskatoties uz daudziem iebildumiem, turpina tapt Valsts prezidenta kancelejā un jau tuvākajos mēnešos varētu nonākt Saeimā.


Jānis Siksnis, Valsts prezidenta preses padomnieks:

Sabiedrībā būtu nepieciešama diskusija par to, ka 25 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas būtu laiks pārstāt radīt neesošās valsts pilsoņus, jo nepilsoņu statuss pēc būtības ir bijušās Padomju savienības pilsoņi, tāpēc šobrīd notiek darbs pie konkrētas likumdošanas iniciatīvas izstrādes, kas tad tiks nodota tālāk parlamentam apspriešanai.

Tā kā parlamentā pret šo ideju kategoriski nostājusies Nacionālā apvienība un skaidru nostāju nepauž arī pārējie koalīcijas partneri, Rīgas pilī tiek meklēta juridiska iespēja šādu normu ieviest, neatverot Pilsonības likumu, kas politiķu vidū tiek uztverts kā Pandoras lāde. Tomēr trauksmi par ideju pauž bijušie Augstākās Padomes deputāti, kuri 1990. gada 4. maijā balsoja ”par” Latvijas neatkarību.


”4. maija Deklarācijas kluba” valdes locekle Velta Čebotarenoka:

Mēs ļoti reti, kad piedalāmies ar aicinājumiem, ar vēstulēm, ar vēršanos pie sabiedrības. Tas notiek tad, kad jūtam, ka tiešām Latvijai šis brīdis ir ļoti būtisks un svarīgs.

7 komentāri