Latvijā plāno čeku loteriju, kurā par balvām varētu sacensties ar jebkura pirkuma čeku

3 komentāri

Iespējams, jau pēc gada Latvijas iedzīvotāji tirdzniecības vietā cītīgi pieprasīs un vāks čekus, lai tos reģistrētu īpašai loterijai.

Naudas balvas, mobilie telefoni, sadzīves tehnika, – arī šādus labumus varētu vinnēt čeku vācēji. Idejas autors ir Imants Parādnieks, kas to aizguvis no Slovākijas. Ieceri atbalsta arī Finanšu ministrija, uzsverot, ka čeku pieprasīšana veicinās nodokļos samaksāto līdzekļu pieaugumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislatvijas čeku loterija, – tik ambiciozi skan deputāta Imanta Parādnieka ideja. Šādas valsts organizētas čeku akcijas jau īstenotas Maltā, Slovākijā, Portugālē un Polijā.

Piemēram, Portugālē līdzīgas loterijas pirmā kārta bija orientēta uz nozarēm, kur daudzi uzņēmumi darbojas “pelēkās ekonomikas” sfērā, – autoservisu, skaistumkopšanas salonu, un frizētavu, kā arī viesmīlības un restorānu biznesā.

Latvijā gan ierobežojumu noteikt nebūtu jēgas, iecerēts, ka loterijā varēs izmantot jebkuru čeku, – par pārtiku, pakalpojumu, jebko, par ko samaksāti nodokļi.

Parādnieks piedāvā loterijas laimētājus izlozēt reizi mēnesī, izmantojot datorprogrammu. Arī pašai čeka numura ievadei un reģistrācijai loterijā jābūt ērtai, kā arī parocīgai, piemēram, izmantojot mobilo aplikāciju.

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts (NA)

Ierobežojumam jābūt. Polijā mašīnas katru mēnesi tiek izlozētas. Jābūt arī mazākām balvām – mobilie telefoni, sadzīves tehnika.

Ideju atbalsta arī Finanšu ministrija. Šādā veidā sabiedrība pieradīs prasīt čekus un tos reģistrēs, tādējādi Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs kontrolēt tirgotājus, vai tie neanulē čekus pēc izsišanas, lai krāptos ar nodokļiem. Cik varētu izmaksāt loterijas idejas realizācija, pagaidām nav skaidrs, bet Parādnieks lēš, ka valsts budžetam gadā tas ienesīs 8 miljonu eiro, kas tiks izvilkti no ekonomikas pelēkās zonas.

Lietuvā pirmā čeku loterija notiks novembrī. Kaimiņvalstī lemts reizi mēnesī piešķirt uzvarētājam naudas balvu 5000 eiro vērtībā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl