Latvijā plāno čeku loteriju, kurā par balvām varētu sacensties ar jebkura pirkuma čeku

3 komentāri

Iespējams, jau pēc gada Latvijas iedzīvotāji tirdzniecības vietā cītīgi pieprasīs un vāks čekus, lai tos reģistrētu īpašai loterijai.

Naudas balvas, mobilie telefoni, sadzīves tehnika, – arī šādus labumus varētu vinnēt čeku vācēji. Idejas autors ir Imants Parādnieks, kas to aizguvis no Slovākijas. Ieceri atbalsta arī Finanšu ministrija, uzsverot, ka čeku pieprasīšana veicinās nodokļos samaksāto līdzekļu pieaugumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislatvijas čeku loterija, – tik ambiciozi skan deputāta Imanta Parādnieka ideja. Šādas valsts organizētas čeku akcijas jau īstenotas Maltā, Slovākijā, Portugālē un Polijā.

Piemēram, Portugālē līdzīgas loterijas pirmā kārta bija orientēta uz nozarēm, kur daudzi uzņēmumi darbojas “pelēkās ekonomikas” sfērā, – autoservisu, skaistumkopšanas salonu, un frizētavu, kā arī viesmīlības un restorānu biznesā.

Latvijā gan ierobežojumu noteikt nebūtu jēgas, iecerēts, ka loterijā varēs izmantot jebkuru čeku, – par pārtiku, pakalpojumu, jebko, par ko samaksāti nodokļi.

Parādnieks piedāvā loterijas laimētājus izlozēt reizi mēnesī, izmantojot datorprogrammu. Arī pašai čeka numura ievadei un reģistrācijai loterijā jābūt ērtai, kā arī parocīgai, piemēram, izmantojot mobilo aplikāciju.

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts (NA)

Ierobežojumam jābūt. Polijā mašīnas katru mēnesi tiek izlozētas. Jābūt arī mazākām balvām – mobilie telefoni, sadzīves tehnika.

Ideju atbalsta arī Finanšu ministrija. Šādā veidā sabiedrība pieradīs prasīt čekus un tos reģistrēs, tādējādi Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs kontrolēt tirgotājus, vai tie neanulē čekus pēc izsišanas, lai krāptos ar nodokļiem. Cik varētu izmaksāt loterijas idejas realizācija, pagaidām nav skaidrs, bet Parādnieks lēš, ka valsts budžetam gadā tas ienesīs 8 miljonu eiro, kas tiks izvilkti no ekonomikas pelēkās zonas.

Lietuvā pirmā čeku loterija notiks novembrī. Kaimiņvalstī lemts reizi mēnesī piešķirt uzvarētājam naudas balvu 5000 eiro vērtībā.

TOP komentāri

 • Ieva Ieva Ieviņa
  0 0 0

  Ieva Ieva Ieviņa

  lai VID atkal varētu sekot līdzi,nu tur jābūt galīgam dulburam,lai to darītu!!!!
 • Matīss Celmiņš
  0 0 0

  Matīss Celmiņš

  Un kas par to maksās? vai VID ierēdņi no savas kabatas?
 • Barba Eglīte

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl