Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei saziedoti 96 731 eiro

0 Komentāru
Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei saziedoti 96 731 eiro
PUBLICITĀTES FOTO

Pateicoties Bērnu slimnīcas fonda ziedotājiem un ilggadējiem atbalstītājiem, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā karavīriem, Latvijā pirmās Mātes piena bankas izveidei no kopumā nepieciešamajiem 150 000 eiro ir saziedoti 96 731,40 eiro, informēja ziedojumu kampaņas rīkotāju pārstāvji.

Saziedotie līdzekļi jau patlaban dod iespēju uzsākt iepirkt daļu no nepieciešamajām iekārtām.

Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja

“Esam ļoti priecīgi par cilvēku atsaucību un sasniegto rezultātu! Saziedotie līdzekļi nozīmē, ka Mātes piena banka Latvijā patiešām būs, un, ņemot vērā, ka iekārtu sagādāšana prasīs laiku, mēs tikmēr varēsim spert pēdējo soli pretim šīs ieceres īstenošanai. Sirsnīgs paldies visiem, kuri iesaistījās, palīdzēja un turpina atbalstīt Mātes piena bankas izveidošanu, lai mūsu pašiem mazākajiem bērniņiem jau pavisam drīz būtu vislabākā iespēja augt lieliem un veseliem!”

Kampaņas laikā “Rimi” veikalos pircējiem bija iespēja atbalstīt kampaņu ar ziedojumiem kastītēs pie kasēm, iegādāties īpašus kampaņas produktus, no kuriem daļa ieņēmumu tika ziedoti Mātes piena bankas izveidei, tāpat “Rimi” pircējiem bija iespēja novirzīt “Mans Rimi” kartes uzkrājumu, kā arī veikt ziedojumu rimi.lv e-veikalā.

Kampaņā “Katra lāsīte palīdz augt” piesaistīja arī sabiedrībā zināmas personas un infulencerus, kuri palīdzēja uzrunāt sabiedrību ziedot piena bankas izveidei. Vairāk nekā mēneša laikā “Rimi” organizēto aktivitāšu ietvaros kopumā tika saziedoti 47 480,14 eiro.

Juris Šleiers, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītājs

“Ar Rimi piegādātāju un klientu atbalstu mēs esam pavisam tuvu, lai Latvijā taptu ilgi gaidītā un tik ļoti nepieciešamā pirmā Mātes piena banka. Šobrīd lielāko daļu no nepieciešamajiem 150 000 eiro kopīgiem spēkiem esam jau savākuši, taču atbalstu Bērnu slimnīcas fondam kā mūsu ilggadējam draugam un partnerim noteikti vēl turpināsim, tāpēc rudenī plānojam ar šo kampaņu vēlreiz uzrunāt sabiedrību, lai kopīgiem spēkiem savāktu visus nepieciešamos līdzekļus un Latvijā beidzot taptu pilnvērtīga Mātes piena banka.”

Kopējā nepieciešamā summa Mātes piena bankai ir 150 000 eiro. Lai palīdzētu tai pietuvoties, palīdzīgu roku sniedza arī SIA “Baltacon” un tā mātes uzņēmums SIA Saules aptieka, ziedojot 10 000 eiro, bet ieguldījumu 30 000 eiro apmērā Mātes piena bankā ir sniedzis arī zīmols “Happy”.

Mātes piena bankas atbalstītājiem bija arī iespēja ziedot Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā, kur tika saziedoti 7137,90 eiro, kā arī saņēmām ziedojumu no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā karavīriem 2113,36 eiro vērtībā, kas bija karavīru sataupītā un neiztērētā kabatas nauda.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatoloģijas klīnikas vadītāja Dace Sniedze: “Mēs visi – priekšlaikus dzimušo bērnu vecāki un Bērnu slimnīcas darbinieki – sirsnīgi pateicamies sabiedrībai un uzņēmumiem par būtisko atbalstu, kas ļauj mums sākt intensīvu darbu pie Mātes piena bankas ieviešanas Latvijā, lai sniegtu vislabāko pašu mazāko bērnu veselībai. Mātes piens padara jaundzimušo ārstēšanu pilnīgu. Jūsu dāsnums palīdzēs daudzām ģimenēm un viņu bērniņiem!”

Pašlaik Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā nav Mātes piena banka. Lai to izveidotu, nepieciešamas 15 dažādas iekārtas, tostarp, pasterizētājs, saldētavas, laboratorijas iekārtas piena mikrobioloģiskajai analizēšanai, aukstumsomas piena transportēšanai, trauki piena uzglabāšanai u.c. Ikvienam vēl joprojām ir iespējams sniegt atbalstu Mātes piena bankas izveidei, lai sasniegtu mērķi savākt 150 000 eiro. Ziedot var Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā.

Lasi vēl:
0 Komentāru