Latvijā pirmais ar HIV inficētais bērns sasniedzis 16 gadu vecumu

Komentāri

Ar HIV vīrusu inficēto vidū Latvijā parādās arī sievietes, kuras infekciju ieguvušas dzimumceļā. Pieaug arī ar HIV inficēto bērnu skaits.

Tendences rāda, ka arvien biežāk ar HIV inficējas arī bērni – pērn reģistrēti desmit šādi gadījumi. Šie bērni piedzimuši mammām, kuras jau bijušas inficētas ar HIV. Pirmais Latvijā inficētais bērns jau ir sasniedzis 16 gadu vecumu.

Kopumā Latvijā ir ap sešiem tūkstošiem HIV inficēto, un ik gadu tiek konstatēti trīs simti jaunu saslimšanas gadījumu. Šogad pirmajos astoņos mēnešos reģistrēti 190 inficēšanās gadījumi, bet pērn tādā pašā periodā atklāja divus simtus HIV saslimšanas gadījumu. Pavisam pērn atklāja 340, bet 2012. gadā – 339 inficēšanās gadījumus.

Inga Januškeviča, Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS ambulatorās nodaļas vadītāja:

Mēs stabili iekarojam otro vietu Eiropā ar HIV slimnieku īpatsvaru pret valsts iedzīvotāju skaitu. Pirmajā vietā ir Igaunija.

AIDS pacientu ārstēšanai no valsts budžeta līdzekļiem 2012. gadā ir iztērēti 2,88 miljoni latu, bet pērnajā gadā – 3,48 miljoni latu. Ārste I. Januškeviča uzskata, ka Latvijā ārstēšanas ziņā situācija ir samērā laba un arī terapija daudz neatpaliek no pārējās pasaules.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl