Komentāri
Latvijā pieaug ar mātes pienu baroto bērniņu īpatsvars
Foto: Bev Sykes/Flickr

Bērnu īpatsvars, kuri tiek ēdināti ar krūti līdz gada vecumam, Latvijā gadu no gada pieaug, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Piemēram, 2010. gadā apmēram 22% bērnu līdz gada vecumam tika ēdināti ar krūti, bet 2014. gadā – jau 26%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Zīdīšana ir labākais veids, kā nodrošināt bērnu ar visām uzturvielām, kas nepieciešamas veselīgai augšanai un attīstībai. Pasaules Veselības organizācija iesaka stundas laikā pēc mazuļa piedzimšanas uzsākt ekskluzīvo zīdīšanu (bērns uzturā saņem tikai mātes pienu) un turpināt to līdz bērns sasniedzis sešu mēnešu vecumu. Latvijā 2014. gadā līdz sešu mēnešu vecumam ar krūti ēdināja 57% jaundzimušos, no kuriem apmēram 32% saņēma ekskluzīvo zīdīšanu,” liecina SPKC dati.

Sākot no sešu mēnešu vecuma ieteicams uzsākt bērna ēdināšanu ar atbilstošu un drošu uzturu, vienlaikus turpinot zīdīšanu līdz divu gadu vecumam un ilgāk.

Lai izglītotu topošos un jaunos vecākus par zīdīšanas jautājumiem, kā arī aktualizētu mātes un bērna veselību, SPKC, sadarbībā ar biedrību Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija, visā Latvijā organizē bezmaksas seminārus Bērna zīdīšana – teorija un prakse.

Semināru mērķis ir motivēt topošās un jaunās māmiņas ēdināt bērnu ar krūti, kā arī sniegt zināšanas un praktiskus padomus atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem. Zīdīšanā būtiska loma ir visas ģimenes atbalstam, tādēļ semināros būs gaidīti topošie un jaunie tēvi, kā arī citi ģimenes locekļi.

Divu stundu garumā tiks sniegta gan teorētiskā informācija, gan praktiski padomi zīdīšanas jautājumos, laiks tiks atvēlēts arī diskusijai un savstarpējai pieredzes apmaiņai. Tiks apskatīti jautājumi par zīdīšanas sākšanu, kā noteikt vai bērniņam pietiek piena, kā rīkoties, ja tā pietrūkst, kā beigt bērna zīdīšanu u.c. tēmas. Topošās un jaunās mammas varēs iepazīties ar zīdīšanas palīglīdzekļiem un apgūt veidus, kā ērtāk zīdīt.

Kopumā līdz 2015. gada 1. decembrim plānoti ne mazāk kā 50 semināri visos Latvijas reģionos, kuros iesaistīs tūkstotis topošo un jauno vecāku.

Lasi vēl