Komentāri

Šogad valsts mežos iestādīti apmēram 10 miljoni eglīšu, un eksperti mierina, ka šo koku skaits Latvijas mežos ir pietiekams. Mežinieki lepojas, ka šobrīd meži klāj apmēram pusi valsts teritorijas, bet tajā pašā laikā dabas aizsardzības eksperti brīdina – ja Latvijā nesalāgos saimnieciskās intereses ar dabu, tad nākotnē tas draud ar vienveidīgiem un augu valsts ziņā nabadzīgiem mežiem.

Kopumā šogad valsts mežos kopumā iestādīti nedaudz vairāk nekā 23 miljoni koku, tas ir vairāk nekā 10 jauni koki uz katru Latvijas iedzīvotāju. “Visvairāk ir priežu, otrajā vietā ir egles un trešajā vietā ir bērzi un tad nedaudz dažādas citas koku sugas,” stāsta Tomass Kotovičs, VAS Latvijas Valsts meži pārstāvis.

Visnaskāk meži izcirsti drūmajos krīzes gados, tad arī bijis pēc tam jāiestāda apmēram 30 miljoni jaunu koku valsts mežos vien, bet pēdējos gados iedēstāmo stādu skaits svārstās ap 23 miljoniem.

Kopumā tagad Latvijā ciršanas lieguma pārkāpēju skaits neesot liels, kas nozīmē, ka arī nākamgad, visticamāk, viena ģimene drīkstēs valsts mežos nocirst vienu eglīti.

Tikmēr dendrologs Andrejs Svilāns norāda – ja netiks rūpīgāk pārdomāta mežu apsaimniekošanas politika, nākotnē problēma būs nepietiekama bioloģiskā daudzveidība, kas pēc tam var atsaukties uz putnu un kukaiņu sugām.

Andrejs Svilāns, Latvijas Dendrologu biedrības prezidents:

No bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas viedokļa man ļoti gribētos, ka dabā tiktu saglabāts daudz vairāk vecu koku, dabīgi novecojošu meža varbūt ne masīvus, vismaz grupu, jo šobrīd mēs redzam, ka ir gan kukaiņu, gan putnu sugas, kurām normāli vajadzētu saglabāties šādos vecos meža masīvos. Šobrīd viņu pēdējais patvērums ir vecie muižu parki un arī gravu nogāžu meži.

Tāpat arī Pasaules dabas fondā saka – atjaunojot mežus, jābūt pēc iespējas lielākai koku sugu daudzveidībai un jāatrod līdzsvars starp ekonomiskajām interesēm un dabas aizsardzību.

Foto:

Skaties video!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl