Latvijā pēc pieciem gadiem dabiskais pieaugums varētu iegūt plusa zīmi

Komentāri

Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas pieaug dzimstība. Ja tā turpināsies, tad pēc aptuveni pieciem gadiem dabiskais pieaugums Latvijā beidzot var kļūt pozitīvs.

Demogrāfi pozitīvo tendenci jaundzimušo skaita pieaugumā skaidro ar to, ka valsts vairāk sākusi palīdzēt ģimenēm ar bērniem. Piemēram, šogad par trešo bērnu ģimene saņems trīs reizes lielāku pabalstu nekā iepriekšējos gados.

Pēdējo 24 gadu laikā Latvijas iedzīvotāju skaits kopumā ir sarucis par ceturtdaļu. Dzimstības rādītāji sāka uzlaboties pirms nepilniem desmit gadiem, kad dzīve valstī kļuvusi stabilāka, taču 2008. gadā, kad sākās krīze, dzimstība atkal pasliktinājās.

Pēdējos trīs gados no valsts budžeta ģimenēm ar bērniem papildus piešķirti 100 miljoni eiro. Piemēram, ģimenes ar trīs bērniem šogad saņems par 30 eiro mēnesī vairāk nekā iepriekšējos gados.

Tam piekrīt arī jaunā māmiņa Karīna, kura šobrīd jau ir sagaidījusi savu otro dēliņu, bet pirmdien, kad viņu intervējām, viņa vēl bija mazuļa gaidībās. Karīna apliecina, ka ir gatava laist pasaulē arī trešo bērnu, taču tas atkarīgs no ekonomiskās situācijas.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl