Latvija pēc ilgāka pārtraukuma saņēmusi 7200 “Janssen” vakcīnu devas

0 Komentāru
Latvija pēc ilgāka pārtraukuma saņēmusi 7200 “Janssen” vakcīnu devas
REUTERS/SCANPIX

Pēc ilgāka pārtraukuma ražotāja problēmu dēļ Latvijā tagad ir atjaunotas “Janssen” vakcīnu piegādes Latvijai – 14. septembri saņemtas 7200 devas, un pēc ražotāja sniegtās informācijas vairāk nekā 19 000 devas plānots piegādāt arī 21. septembrī, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

Ņemot vērā nelielo apjomu, kas patlaban ir piegādāts, Vakcinācijas darba grupa lēmusi prioritāri “Janssen” vakcīnas novirzīt stacionāros gulošiem pacientiem – personām, kurām vakcinācija jāveic mājās. Tie ir gulošie pacienti, personas vecumā virs 80 gadiem un viņu mājsaimniecības locekļi, kā arī personas ar garīgās veselības traucējumiem un klientiem iestādēs, kas sniedz sociālos pakalpojumus ar izmitināšanu, piemēram, sociālās aprūpes centri, patversmes, krīzes centri un citas, kā arī vakcinētie vienreizēji organizētos pasākumos, kur nav iespējama vai būtiski apgrūtināta ierašanās uz otras devas saņemšanu.

Jau šonedēļ “Janssen” vakcīnas būs pieejamas nedēļas nogales izbraukuma vakcinācijās reģionos – izbraukumos vakcinēs gan ar “Pfizer” un “Janssen” vakcīnām.

Izbraukuma vakcinācijas:

Piektdien, 17. septembrī

  • no plkst. 15.00 līdz plkst. 19.00 Sedas kultūras namā (pieejamas būs arī 100 “Janssen” vakcīnas)
  • no plkst. 15.00 līdz plkst. 19.00 Zilupes tautas namā (pieejamas būs arī 100 “Janssen” vakcīnas)

Sestdien, 18. septembrī,

  • no plkst. 9.30 līdz plkst. 15.00 Maltas kultūras namā (pieejamas būs arī 100 “Janssen” vakcīnas)
  • no plkst. 9.00 līdz plkst. 15.00 Olaines Sporta nama telpās (pieejamas būs arī 50 “Janssen” vakcīnas)
  • no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 Līvānu kultūras centrā (pieejamas būs arī 150 “Janssen” vakcīnas)
  • no plkst. 7.00 līdz plkst. 15.00 Aizkrauklē, Gaismas ielā 35 pie IGA centra (pieejamas būs arī 100 “Janssen” vakcīnas)
Eva Juhņēviča, NVD Vakcinācijas projekta vadītāja

“Augustā saskārāmies ar šīs pieprasītās vakcīnas “Jansen” trūkumu, jo tā netika piegādāta ražotāja problēmu dēļ. Šobrīd Latvijai ir piegādāti 13% no šogad plānotajām “Janssen” vakcīnu devām. Līdzīga situāciju bija visā Eiropas Savienībā. Nelielos krājumus augustā saskaņā ar Vakcinācijas darba grupā lemto novirzījām galvenokārt pedagogiem, lai sekmētu klātienes mācību procesa nodrošināšanu, kā arī izbraukuma vakcinācijām un slimnīcām. Ņemot vērā ierobežoto vakcīnu skaitu, kas šobrīd mums ir piegādāts, šajā nedēļā “Janssen” vakcīnas novirzām akūtajām nepieciešamībām, savukārt nākamnedēļ, kad gaidāms lielāks piegādes apjoms, “Janssen” vakcīnas būs plašāk pieejamas.”

Nedēļas nogalē darbosies arī vakcinācijas punkti tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams reizi nedēļā atjaunotajā tabulā.

Plašāka informācija par vakcīnām, to izcelsmi, iedarbību, drošumu, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem iedzīvotāju jautājumiem pieejams šeit.

Uz vakcināciju līdzi jāņem:

  • personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte)
  • potēšanas pase (ja tāda ir).

Kādā apģērbā jāierodas saņemt poti?

Uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Kā ir ar bērniem?

  • Pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne
  • Šādi dokumenti – pusaudža likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība; apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Lasi vēl:

0 Komentāru