1 komentārs

Šobrīd ļoti liela problēma ir tā, ka pašvaldības nezina, kādi ir to īpašumi. Turklāt šajā gadījumā ir runa par miljoniem eiro, raidījumā 900 sekundes sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Šobrīd ministrijās un pašvaldībās ir veikta revīzija par saimnieciskā gada pārskatu, ko var uzskatīt par gada nozīmīgāko revīziju, pauda Valsts kontroliere. Viņa atzina, ka, raugoties no grāmatvedības uzskaites viedokļa, valstī šis jautājums ir sakārtots, tomēr pašvaldībās vēl ir daudz darāmā. Tikmēr valsts iestāžu līmenī problēma ir tāda, ka – lai gan uzskaite ir veikta korekti, naudas tēriņi nereti nav sasnieguši rezultātu.

“Ir svarīgi saprast, vai līdzekļi ir iztērēti mērķim. Patlaban ministrijās ir ļoti daudz darāmā – nauda tiek tērēta, bet mērķi netiek sasniegti. Identifikācijas kartes, ēnu ekonomikas apkarošana – šie ir jautājumi, kuros naudas tēriņi nav snieguši plānoto rezultātu,” sacīja Krūmiņa.

Savukārt pašvaldībās parādās problēma, ka tajās pat nav veikta korekta pašvaldības īpašumu uzskaite.  “Pašvaldības nezina, kādi īpašumi tām pieder – šīs summas ir mērāmas miljonos,” sacīja Krūmiņa. Valsts kontrole ir analizējusi cēloņus šai situācijai 29 pašvaldībās, kurās tika veikta revīzija – viens no cēloņiem ir tas, ka nav izpratnes, ka tas vispār jādara, taču otra lieta – dati, kas ir valsts reģistros, ne vienmēr ir sakārtoti un viegli atrodami.

Skaties VIDEO!

TOP komentāri

  • mirdza
    0 0 0

    mirdza

    No valsts kontrolieres šo tekstu dzirdēju apmēram gadu atpakaļ.
    Vai pašvaldības grib atklāt kur un kam pieder šie īpašumi...? Zināt jau zin!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl