Latvijā pastiprinās ultravioletais starojums un risks saslimt ar ādas vēzi

Komentāri

Pat ja ārā termometra stabiņš nesasniedz +10 grādus pēc Celsija, pavasara mēnešos ar katru dienu pieaug saules staru intensitāte, tostarp arī ultravioletais starojums, kas negatīvi var ietekmēt veselību.

Lai mazinātu ādas vēža risku, kas mūsu valstī kļūst arvien lielāks, jāņem vērā ultravioletā starojuma intensitātes līmeņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saslimstība ar ādas vēža formām Latvijā pēdējo sešu gadu laikā ir krietni pieaugusi. Tā iemesli ir ozona slāņa noārdīšanās un intensīvā ultravioletā starojuma nonākšana uz zemes.

Raimonds Karls, dermatologs, biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs:

Mums būtu jāņem vērā, ka mēs ”sakrājam” ultravioleto starojumu, sākot jau no marta, kad vēl tikai pastaigājamies saulītē un uz zemes vēl ir nenokusušais sniegs. Savukārt vasaras laikā mēs pat varam mērķtiecīgi negulēt pludmalē, bet ultravioleto starojumu uzņemam arī, stāvot sabiedriskā transporta pieturā kaut vai 5–10 minūtes.

Ultravioletais starojums ir daļa elektromagnētiskā starojuma, ko mēs saņemam no Saules.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl