Latvija pašnāvību skaita ziņā ierindojas otrajā vietā Eiropas Savienībā

Latvijā ik gadu katru dienu kāds cilvēks izdara pašnāvību. Pērn no dzīves labprātīgi aizgājuši 409 cilvēki. Šis gads vēl tikai pusē, bet jau pašnāvību skaita ziņā Latvija ierindojas 10. vietā pasaulē un otrajā vietā Eiropas Savienībā (ES).

Atpakaļ uz rakstu

13 komentāri

 • Anonima

  Anonima

  Cilvēki, nu ak dievs, padomājiet paši!!! Kāpēc tik daudzi paliek tādi?? Depresija ne no kurienes neuzrodas, tai ir savi iemesli! Arī cilvēks uzreiz psihs nepaliek! Un jūs domājat, ka Latvijā nekas tāds nav iespējams? Pff..Un kā vēl ir! Jūs atveriet acis! Paskatieties apkārt! Ja jūs esat parasts Latvijas iedzīvotājs ar minimālo algu, vai esat bezdarbnieks, vai sliktākajā gadījumā - uz vecāku vai citu cilvēku kakla, uzreiz atveras acis - un redzēt nabadzību, alkoholismu u.t.t. ir pierasta lieta. Iejūtieties cilvēka ādā, kuram tas viss ir jācieš!!! ES pati uzaugu parastā ciematā, kur DIEMŽĒL alkoholiķi ir bieža parādība. 6os gados man nomira mamma (ja viņa nedzertu, varbūt vēl tagad dzīvotu), un es paliku ar vecmāmiņu un tēti. Tētis mēdza iedzert, bet tad sāka dzert vēl vairāk. Praktiski VISU bērnību man bija jācieš no SKANDĀLIEM u.t.t. Un jūs padomājiet, kā tas ir - dzīvot ar pieaugušu vīrieti (tēvu/dēlu/vīru u.t.t.) dzērāju. Kā tas ir - būt mammai - normālai sievietei, visu mūžu godprātīgi nostrādājušai Valstij, bet pie tam, velkot nastu - pieaugušu dzērāja dēlu. Kurš NEMITĪGI PIEPRASA PĒDĒJO KAPEIKU no PENSIJAS savām izdarībām - uz alkānu, uz cīgām, uz ceļu darbam (ja tāds ir), uz kazino?!?! Bet strādā viņš varbūt mēnešus 3 no visa gada?! Nerunājot jau par to, ka viņš ir līdz ausīm sūdos - parādi, alimenti (kurus maksā izpildītājs, un parāds aug!)! Un nemitīgi ņervotrjopkas. Jūs iejūtieties vismaz bērna/pusaudža lomā, kurš dzīvo vecmāmiņas paspārnē, turklāt ar tēti, kurš nemitīgi dzer, lamājas, rīko skandālus (VISU LAIKU)?!?! Un bērnam ar vecmāmiņu ir jācieš šīs ikdienas šausmas. Jūs padomājiet, kāds 9 STRESS tas ir...Visas acis noraudātas. Kakls sūrst. Vairs nav spēka..Ne raudāt, ne kliegt...Bet viņš paliek nemainīgs!....Ticiet vai nē, bet man šo nācās ciest visu laiku...Un gados 15, 16, man arī uzmācās domas par pašnāvību...Un jūs sakāt, ka te uzreiz ir vainīgi ārsti, psihologi, psihiatri, ka slikti ārstē u.t.t., Nē, nē, un vēlreiz nē! Jāmeklē problēmas SAKNE un tad jāmaina situācija PILNĪBĀ. Manā gadījumā tas ir tēvs-dzērājs, kurš bojā man un manai vecmāmiņai dzīvi. Tas ir alkohols. Lūk, sakne! Tikai novērst to nav tik vienkārši. Un jūs domājat, ka tādas ģimenes kā mēs, esam vienīgie??? Tādu ģimeņu Latvijā ir simtiem, TŪKSTOŠIEM. Jūs no sākuma novērsiet visas sociālās problēmas(paaugstiniet PENSIJAS, MINIMĀLĀS ALGAS, PABALSTUS, Dieva dēļ!) no kurām rodas citas problēmas(alkoholisms, bezdarbs, pašnāvība, velns ar ārā!!!) Tas ir kā vēzis, kas lēnām un nemanot SAĒD LATVIJU! Un jūs vainojat visus pārējos, sak, cilvēkiem tāpat vien prātiņš jūdzas nost! A kā te nenojūgties, ja vienos SŪDOS dzīvojam?? Es runāju par PARASTAJIEM, strādnieku ļaudīm, nevis par kādiem tur deputātiem u.t.t. Augstākstāvošajiem atliek acis tik nolaist. Bet tas tak "ne viņu prāta daļa".
  P.S. tie, kuri izgāja cauri līdzīgai dzīves situācijai, mani sapratīs.
  Un atcerieties - visu problēmu/depresiju CĒLONIS - JĀMEKLĒ SAKNĒ ! ! ! !
 • Janis Senkovs
 • janis

  janis

  ja es butu nodomajis sev darit galu tad vel lidzi no siem kundziniem oi oi cik panemtu
 • propaganda, nevis statistika
 • Gints Jermacans
 • Танталс Каспарс

  Танталс Каспарс

  Dabiski ka ja jastrada par kapeikam un redzi ka uz ielas tachkas ibio un visi celo apkart pasaulei buve maajas......saproti ka vnk busi bomzis visu dzivi...ko darit ej un karies
 • Věsais
  +16 +16 0

  Věsais

  Plānu par Latvijas atbrivošanu no iedzivotajiem valdība stràda uz visi desmit .
  • korekcija

   korekcija

   Tu runā par iepriekšējām Dombrovska, Kalvīša, Godmaņa valdībām. Tagad lietas sāks mainīties uz labo pusi. Dievs, svētī Latviju!
 • Věsais
 • Irēna Kerbštate

  Irēna Kerbštate

  Un ko dara valdība lai tā nebūtu? Liek sev algas klāt bet tautai jādzīvo no 450 eiro no kuriem vēl atvelk nodokli. Cilvēki noguruši dzīvot nabadzībā.
 • Ludis

  Ludis

  Alkoholisms arī ir pašnāvība, jo pats jau sev ielej kamēr ir beigas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!