Latvijā pārvietoti pirmie bēgļi no Turcijas – sešu cilvēku ģimene

0 Komentāru
Latvijā pārvietoti pirmie bēgļi no Turcijas – sešu cilvēku ģimene
Ilustratīvs foto: AFP/LETA

Ceturtdienas, 16. jūnija, vakarā Latvijā ieradusies ģimene no Sīrijas, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība un kura līdz šim patvērumu bija guvusi Turcijā. 

Ģimenē ir seši cilvēki, tostarp četri pirmsskolas vecuma bērni, noskaidrojušas TV3 Ziņas. Patlaban ģimene mitinās Muceniekos.

Šīs ir pirmās personas, kuras Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju pārvietotas no Turcijas. Savukārt viena no pārvietotajām personām iepriekš dzimtenē strādājusi celtniecības nozarē.

Latvija pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm – Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm.

Aprīļa beigās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu pirmajām divām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas, kas februāra sākumā ieradās Latvijā. Šāds statuss piešķirts ģimenei – vīram un sievai no Eritrejas – un ģimenei no Sīrijas – vīram, sievai un diviem nepilngadīgiem bērniem.

0 Komentāru