5 komentāri

Lai gan par pulksteņa pārgriešanas lietderību vienprātības nav, brīdis, kad tas būs jādara, ir pavisam tuvu. Jau nedēļas nogalē notiks pāreja no vasaras uz ziemas laiku.

Vēsturiski pulksteņa pārregulēšanu ieviesa, lai taupītu elektroenerģiju, mazinātu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu. Tomēr pētījumi atklājuši arī laika maiņas negatīvās puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laika grozīšana var ietekmēt gan cilvēku veselības stāvokli, gan emocionālo labsajūtu. Pirms četriem gadiem portālā “Manabalss.lv” tika savākti gandrīz 11 000 parakstu par nepāriešanu uz ziemas laiku, bet Saeima šo iniciatīvu noraidīja.

Pulksteņu pagriešana notiek vairāk nekā 70 pasaules valstīs, bet ir zemes, kuras no laika maiņas atteikušās, piemēram, Krievija un Islande. Tā kā Latvija nav to vidū, tad naktī no sestdienas uz svētdienu pulksteņa rādītājus jāpagriež par vienu stundu atpakaļ, kas nozīmē – varēsim stundu vairāk gulēt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl