Latvija pāries uz ziemas laiku; naktī uz svētdienu pulkstenis jāpagriež par vienu stundu atpakaļ

5 komentāri

Lai gan par pulksteņa pārgriešanas lietderību vienprātības nav, brīdis, kad tas būs jādara, ir pavisam tuvu. Jau nedēļas nogalē notiks pāreja no vasaras uz ziemas laiku.

Vēsturiski pulksteņa pārregulēšanu ieviesa, lai taupītu elektroenerģiju, mazinātu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu. Tomēr pētījumi atklājuši arī laika maiņas negatīvās puses.

Laika grozīšana var ietekmēt gan cilvēku veselības stāvokli, gan emocionālo labsajūtu. Pirms četriem gadiem portālā “Manabalss.lv” tika savākti gandrīz 11 000 parakstu par nepāriešanu uz ziemas laiku, bet Saeima šo iniciatīvu noraidīja.

Pulksteņu pagriešana notiek vairāk nekā 70 pasaules valstīs, bet ir zemes, kuras no laika maiņas atteikušās, piemēram, Krievija un Islande. Tā kā Latvija nav to vidū, tad naktī no sestdienas uz svētdienu pulksteņa rādītājus jāpagriež par vienu stundu atpakaļ, kas nozīmē – varēsim stundu vairāk gulēt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl