5 komentāri

Lai gan par pulksteņa pārgriešanas lietderību vienprātības nav, brīdis, kad tas būs jādara, ir pavisam tuvu. Jau nedēļas nogalē notiks pāreja no vasaras uz ziemas laiku.

Vēsturiski pulksteņa pārregulēšanu ieviesa, lai taupītu elektroenerģiju, mazinātu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu. Tomēr pētījumi atklājuši arī laika maiņas negatīvās puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laika grozīšana var ietekmēt gan cilvēku veselības stāvokli, gan emocionālo labsajūtu. Pirms četriem gadiem portālā “Manabalss.lv” tika savākti gandrīz 11 000 parakstu par nepāriešanu uz ziemas laiku, bet Saeima šo iniciatīvu noraidīja.

Pulksteņu pagriešana notiek vairāk nekā 70 pasaules valstīs, bet ir zemes, kuras no laika maiņas atteikušās, piemēram, Krievija un Islande. Tā kā Latvija nav to vidū, tad naktī no sestdienas uz svētdienu pulksteņa rādītājus jāpagriež par vienu stundu atpakaļ, kas nozīmē – varēsim stundu vairāk gulēt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl