Latvija papildus saņems vairāk nekā 210 000 “Pfizer” vakcīnu devas

Pievienot komentāru
Latvija papildus saņems vairāk nekā 210 000 “Pfizer” vakcīnu devas
SIPA/SCANPIX

Līdz vasaras beigām Latvija saņems vēl papildu vairāk nekā 210 000 “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu devas pret Covid-19, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe.

Trešdien Eiropas Komisija (EK) prezidente Urzula fon der Leiena paziņoja, ka EK plāno noslēgt līguma pagarinājumu ar farmācijas uzņēmumu “Pfizer” par Covid-19 vakcīnu piegādi līdz 2023. gadam. “Pfizer”/”BioNTech” plāno šā gada otrajā ceturksnī piegādāt Eiropas Savienībai (ES) vēl 50 miljonus vakcīnas devu, kas papildinās 200 miljonus devu, kas jau paredzētas ES saskaņā ar līgumu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) atzīmēja, ka vienlaikus ir arī ievērojami palielinātas Latvijas vakcinācijas jaudas, ko nodrošina ģimenes ārsti, feldšeru punkti, ārstniecības iestādes un lielie vakcinācijas centri vairāk nekā 860 vietās visā Latvijā. “Esam gatavi papildus saņemtās vakcīnas likt lietā un aizsargāt mūsu cilvēkus,” norāda politiķis.

Lasi vēl – Nedēļas nogalē septiņās pilsētās pret Covid-19 vakcinēties varēs visi iedzīvotāji

Kā ziņots, 1. aprīlī ES Padomes dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju komitejā (COREPER) tika panākta tā dēvētā ES solidaritātes vienošanās, kas paredz, ka Latvija šā gada otrajā ceturksnī saņems papildu 406 283 “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu devas.

Kopumā Latvija ir pieteikusies uz vakcīnām no septiņiem ražotājiem – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca”, “Johnson & Johnson”, “CureVac”, “Novavax” un “Valneva”.