17 komentāri
Latvijā otrdien novērotas pirmās sniega pārslas – ziņo aculiecinieki
Foto: twitter.com/Banana_Girll

Iedzīvotāji ziņo – Latvijā otrdien, 4. oktobrī, novērotas pirmās sniega pārslas! Šādas vēstis portālam Skaties.lv ziņo no Dobeles rajona, tāpat “sniega pēdas” atrodamas arī mikroblogošanas vietnē Twitter.

Piemēram, par pirmo šā gada sniegu ziņo arī no Siguldas puses, Kaķīškalna! Lai arī par “tviterziņas” autentiskumu portāls Skaties.lv neatbild, ziņas par Dobeles puses sniegu apstiprina aculiecinieki-šoferi, norādot, ka nokrišņu dēļ nācies ieslēgt automašīnas logu tīrītājus.

“Sniegs un lietus uz mašīnas loga atstāj pavisam dažādas pēdas, – pēc logu tīrītāju darbības pavisam droši var pateikt, ka tas bija slapjš sniegs,” portālam Skaties.lv stāsta aculieciniece Gita.  Slapjais sniegs redzēts uz Liepājas šosejas posmā starp Kaķeniekiem un Bikstiem, laikā no plkst 18 līdz 18.30. Tāpat arī pēc Blīdenes varēja vērot ko sniegam līdzīgu, stāsta Gita. Gaisa temperatūra tobrīd ārā bija ap +6 grādiem.

Aculieciniece diemžēl nav novēroto “iemūžinājusi” fotogrāfijā. Tomēr nav pamata būt ļoti aizdomīgiem un aculieciniekiem neticēt, jo, kā portālam Skaties.lv apliecināja meteoroloģe Dudare, “virs Latvijas izveidojusies sinoptiskā situācija, kurā iespējama slapja sniega un sniega graudu veidošanās”.

Līdzīgu skaidrojumu sniedz arī Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķe Laura Krūmiņa – aplūkojot satelīta un meteoroloģisko staciju informāciju par minēto vietu un laika posmu sniega iespējamību izslēgt nevar. “Analizējot satelīta informāciju, redzams, ka šajā laika periodā ne ļoti augstu atradās gubu un lietus mākoņi, ko provocēja Rīgas jūras līča ūdeņi un virs tiem esošais vēsais gaiss. Tāpat arī otrdien dienas laikā vietām ap Dobeli bija novēroti nokrišņi. Līdzīga situācija bija arī vakarpusē, un gaiss bija ļoti vēss. Līdz ar to – sniegs īslaicīgi zem kaut kāda mākoņi teorētiski varēja tikt novērots, lai gan nevienā novērojumu stacijā šāds fakts fiksēts nav,” stāstīja Krūmiņa.

Tāpat pastāv iespēja, ka aculiecinieki ir redzējuši lielus sniega graudus vai arī krusas graudus, norādīja sinoptiķe.

Jau pagājušajā nedēļā tika ziņots, ka, iespējams, šonedēļ dažviet Latvijā varētu uzsnigt sniegs. Savukārt pat noturīgas sniega kārtas agrā rudenī Latvijas vēsturē ir bijušas. Piemēram, pirms 50 gadiem (1966. gadā) Alūksnē jau 28. septembra rīta uzsniga piecus centimetrus bieza sniega sega.

Skaties FOTO – tikmēr šādi, rudenīgi, izskatās lielākajā daļā Latvijas:

TOP komentāri

 • ...
  +4 +3 -1

  ...

  Es ar dzivoju bez apkures un neizjutu mazako vajadzibu lai vina butu.Atrak par novembri nav vajadziga
 • to Marita
  +2 +2 0

  to Marita

  nu un?? ja sniegs, tad vajag apkuri? Kāds sakars, ja ārā vēl silti! Maksāt sagribējās?
 • Ha
  +1 +1 0

  Ha

  Bernistabā stāv sildītājs 24/7,par apkuri domāju lētāk sanāktu nekā par elektrību. Mums īrētā dzīvoklī vēl vecie koka logi.Pūš pa visām malām,kaut aizlīmēti

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl