Latvijā organizēs Pasaules kausa posmu kamanu suņu sportā

1 komentārs

Latvija uzrāda ne tikai labus rezultātus kamanu suņu sportā, bet mūsu valsts gatavojas uzņemt šā gada Pasaules kausa posma kamanu suņu sportistus “Zibeņu” trasē Latvijā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Artūrs Jakobsons ceļot ārā skrejriteni, gatavojas treniņam Carnikavas “Zibeņu” trasē.

Suņi Džino un Naila tiek kabināti pie skrejriteņa. Šāds suņu pajūgs var uzņemt visai lielu ātrumu. Vidēji tie ir nedaudz virs trīsdesmit kilometriem stundā, bet reizēm pa meža takām suņi attīsta pat četrdesmit kilometru stundā ātrumu.

Artūrs ar šādu sportu nodarboties sāka pirms astoņiem gadiem.

“Man ir bijusi 1. vieta četras reizes laikam, pasaules kausa posmos,” viņš atminas.

Artūram Jākobsonam un arī citiem Latvijas pārstāvjiem kamanu suņu sportā ir labi sasniegumi. Parasti ir 12 Pasaules kausa posmi sezonā, sportistiem jāpiedalās vismaz piecos.

Artūrs Jakobsons, ”Dog sport Carnikava” biedrs

“Pasaules kausa posmos gada garumā krāj punktus apmeklējot viņus. Arī tagad rīkosim Pasaules kausa posmu pie mums un tas būs viens no pieciem, kas jāapmeklē pa sezonu, lai kopvērtējumu varētu saskaitīt.”

Covid-19 ierobežojumu dēļ aizvadītajā gadā sacensības nenotika. Tāpēc uz katru no šī gada Pasaules kausa posmiem tiek liktas lielas cerības.

Carnikavā sacensības notiks divas dienas – 11. un 12. septembrī. Šā brīža apstākļos prognozēt ir grūti, taču līdz šim uz sacensībām ieradās visu apkārtējo kaimiņvalstu sportisti.

Ivars Bācis, sporta komentators, sacensību organizatoru pārstāvis

“Parasti piesakās pāri pa simts sportistiem, pāri pa 200 suņiem, aptuveni no 10 valstīm, gan Baltijas valstis, tuvākās kaimiņvalstis – Baltkrievija, Krievija, Polija arī no Vācijas startē, arī Ziemeļvalstis – Somija un Norvēģija brauc sacensībās.”

Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportisti piedalās četrās kategorijās. Bezsniega apstākļos, tās ir – suns velk sportistu uz kalnu velosipēda, tad kanikrosā – sportists skrien aiz suņa, vēl ir velo-kamanas, kuras velk četri vai seši suņi un skrejriteņu kategorija. Reizēs, kad ir sniegs, tad suņi velk sniega kamanas un arī cilvēku uz slēpēm.

Pasaules kausa posms Carnikavā šajā sezonā būs viens pirmajiem. Kamanu suņu sporta sezona ierasti sākas septembrī un turpinās līdz maijam. Vasarā suņiem sportot ir pārāk karsti.

1 komentārs