2 komentāri
Latvijā nozāģēts ievērojams dižkoks; aizdomu ēna krīt uz “Sadales tīklu” vai zemes īpašnieku, norāda dabas draugi

Latvija ir zaudējusi izcilu dižkoku – Pētermuižas dižo tūju Zemgalē, Vecumnieku novada Valles pagastā. “Nupat, ap gadumiju, tā ir vienkārši nozāģēta,” ziņo Facebook lapā ziņo Latvijas Petroglifu centrs (LPC). 

LPC ekspedīcija 7. janvārī, apmeklējot nomaļo Pētermuižu, konstatēja, ka izcilais dižkoks ir nozāģēts un mētājas daļēji sazāģētā, bet prom neaizvāktā veidā notikuma vietā, pārklājies ar tikko uzsnigušo sniegu, informē dabas draugi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: Latvijas zaļais zelts

“Spriežot pēc celma, stumbra un skaistā vainaga atliekām, dižtūja bijusi lieliskā veselības stāvoklī, bez trupes, un bez būtiskiem bojājumiem, ar garu un slaidu vainagu. Tūjas apkārtmērs nozāģēšanas laikā sasniedzis 2,76 metru apkārtmēru, kas šīs sugas kokiem ir milzīgs izmērs,” norāda LPC pārstāvji.

Pēc pašreiz dabas draugu rīcībā esošiem datiem, tādējādi ir iznīcināta ir otra dižākā tūja Latvijā, un, iespējams, arī Baltijā. Tūjas divu metru apkārtmēru pārsniedz ļoti reti, un pa visu Latviju tādas ir mazāk nekā desmit.

Par izcilā dižkoka nozāģēšanas faktu ir informēta Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), kas ir atbildīgā valsts iestāde par dižkoku aizsardzību Latvijā.

Pēc notikuma vietas apskates dabas draugi ir secinājuši, ka netālu garām dižtūjas augšanas vietai ir tīrīta veca elektrolīnijas stiga, un vainīgi varētu būt vai nu AS Sadales tīkli, vai arī zemes īpašnieks.

“Pamestajā Pētermuižas apkārtnē tūja noteikti nekam nav traucējusi, tai skaitā jaunas elektrolīnijas izveidošanai netālu tai garām. Tāpat nav saprotams kā zāģētājiem, kas spriežot pēc zāģējumiem, ilgi mocījušies ar dižkoka nogāšanu, nav bijusi sapratne, ka viņi noposta ievērojamu dabas retumu. Kas nozāģējis izcilo dižkoku noskaidros DAP, bet mēs ceram, ka vainīgie saņems kaut minimālu sodu,” vēstīts DAP Facebook lapā.

 

TOP komentāri

 • Vilis
  +1 +1 0

  Vilis

  Tiešām žēl par nopostīto dižkoku. Tā auga vecās skolas pagalmā un nevienam netraucēja. Reāls barbarisms.
 • Baiba
  +1 +1 0

  Baiba

  Tas nebūt nav normāli!! Tā ir tomēr Latvijas dabas vērība, pret kuru būtu jāizturas ar attiecīgu cieņu... Un uzmanību. Ceru,ka vainīgo atradis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl