Komentāri
Latvijā novērota interesanta dabas parādība, kas pirmajā acumirklī atgādina virpuļviesuli
Pašreizējie laikapstākļi ir samērā labvēlīgi, lai arī citviet iedzīvotāju skatam pie jūras pavērtos ūdensstabi (Guntis Skunstiņš)

Otrdien, 22. augustā, pie Irbes jūras šauruma bākas novērota dabas parādība, kas pirmajā acumirklī atgādina virpuļviesuli, liecina aculiecinieka Gunta Skunstiņa uzņemtās fotogrāfijas.

Kā portālam Skaties.lv skaidro Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Hidrometeoroloģijas prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa, LVĢMC meteorologu rīcībā nav informācijas par virpuļviesuļu klātbūtni Latvijā, taču, ņemot vērā pēdējo dienu laikapstākļus, aculiecinieks, visticamāk, novērojis tā saucamos ūdensstabus.

Laura Krūmiņa
LVĢMC Hidrometeoroloģijas prognožu nodaļas vadītāja

Mums nav novērojumu par virpuļviesuļiem virs Baltijas jūras. Ņemot vērā situāciju, nav izslēgts, ka tie varētu būt bijuši ūdensstabi. Ūdensstabi veidojas, kad jūrā ūdens ir siltāks nekā gaisa masa.

Vienlaikus Krūmiņa skaidro, ka pašreizējie laikapstākļi ir samērā labvēlīgi, lai arī citviet iedzīvotāju skatam pie jūras pavērtos ūdensstabi.

Ūdensstabi veidojas apstākļos, kad jūrā ūdens temperatūra ir samērā siltāka nekā gaisa temperatūra. Ieplūstot aukstai gaisa masai virs jūras, rodas labi apstākļi, lai veidotos ūdensstabi. Siltais jūras ūdens kontrastā ar auksto gaisa masu strauji iztvaiko un ceļas augšup, radot lielus lietus gubu mākoņus, – tajos var veidoties gaisa cirkulācija, kas rezultējas ūdensstabos.

Skaties.lv jau vēstīja, ka otrdien, 22. augustā, iedzīvotājus Kolkā pārsteiguši neierasti laikapstākļi, liecina sociālajos tīklos publicētas fotogrāfijas. 

Šī nav pirmā reize, kad šogad laikapstākļi pārsteiguši Latvijas iedzīvotājus!

Marta beigās vairākās Latvijas vietās iedzīvotājus pārsteidzis uzsnigušais pavasara sniegs.

Tāpat Skaties.lv jau vēstīja, ka neparasti laikapstākļi Latvijas iedzīvotājus pārsteidza arī 8. maijā, kad Burtniekos uzsniga sniegs.

Savukārt 10. maijā sniega sega pārklāja Kronvalda parku Rīgā!

Laika ziņas

Lasi vēl