1 komentārs

Kamēr Krievija un Baltkrievija jau drīzumā pulcēs tūkstošiem karavīru pie mūsu austrumu robežas mācībās “Zapad”, arī NATO cenšas neatpalikt, vēstot, ka vajadzības gadījumā būs gatava Baltijas valstis aizsargāt. Šodien izziņotas jaunas mācības arī Rīgā, un vizītē ieradušās arī augstas alianses amatpersonas. Taču vienlaikus interesants notikumu pavērsiens – Baltkrievija atļāvusi Latvijas pārstāvjiem ierasties, lai novērotu “Zapad” manevrus.

Pēc Latvijas puses izrādītās intereses uz grandiozajām “Zapad” mācībām baltkrievi aicinājuši NBS pārstāvjus. Šāds gods izrādīts tikai Latvijai, uzsver aizsardzības ministrs. Kādēļ baltkrievi pēkšņi izrādījuši šādu laipnu žestu un kāds būs ieguvums? Aizsardzības ministrs savos izteikumos bija lakonisks.

“Negribētu izteikties, ja netiks realizēts, to var dažādi traktēt. Mēs informēsim tad, kad mēs atgriezīsimies. Mums ir oficiālais ielūgums diviem novērotājiem, abu valstu militārajiem atašejiem, kas rezidē pie mums,” saka aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Šodien Aizsardzības ministrija ziņoja par kārtējām NATO mācībām, kas notiks pie mums – šoreiz līdz 22. septembrim Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, vairāk nekā 40 augstākā līmeņa virsnieki un komandieri trenēs spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Tam par godu Rīgā ieradies NATO ģenerālis Džeimss Everards. Viņš nenoliedz, ka šī ir reakcija uz “Zapad” mācībām, ar kurām Krievija NATO nosūta ļoti skaidru vēstījumu: Krievija modernizē kaujas spēkus, uzsvaru liekot uz tankiem. Un šajā gadījumā, tam ir ne tikai militāra, bet arī dziļi simboliska jēga.

“Kā mēs to zinām, tankiem ir milzīga nozīme, vēsture jau no Staļingradas kaujas, Kurskas, tā sauktā frontes Rietumu flanga. Es nedomāju, ka tas ir nejauši. Šis bija spēks, kas tika radīts, lai izlauztos un ekspluatētu. Un šobrīd tieši šie spēki tiek modernizēti,” norāda NATO ģenerālis Džeimss Everards.

To, cik tad patiesībā moderni ir Krievijas militārie spēki, ģenerālis nevar pateikt. Uz papīra rādītāji esot labi, bet kāda ir realitāte – to zina tikai Krievijas militārā elite. NATO gan esot aicināti apmeklēt “Zapad” formālo viesu dienu, par kuru ģenerālis vīpsnā.

“Tas būs teātris. Es neesmu pārliecināts, ka mēs no tā uzzināsim tik daudz, cik gribētu,” teic NATO ģenerālis. “Zapad” aktīvā fāze norisināsies no 14. septembra līdz 20. septembrim, un Baltijā vairākkārt izskanējušas bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl