Latvijā novēro arvien vairāk lāču

4 komentāri

Pēc ziemas no savām migām modušies lāči, un zinātāji norāda, ka brūnie lāči šajā pavasarī Latvijā ir sastapti biežāk nekā citus gadus, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Lāču fotogrāfijas šajā ziemā un pavasarī ir iemūžinājuši daudzi mednieki. Lielā mērā šie attēli ir iegūti, ja tā var dēvēt, ar fotolamatām, kas tiek izvietotas pie barotavām. Tiklīdz kāds dzīvnieks nonāk fotokameras redzeslokā, tiek veikta fotografēšana.

Arturs Šolis no mednieku biedrības “Province” ir mednieks, un arī viņš mežā ir uzstādījis fotoierīci, kas fotografējot uzreiz ziņo uz mobilo tālruni. Kādā bildē uzreiz nevarējis saprast, ka tajā redzamais dzīvnieks ir lācis, pie šādas atskārsmes nonācis vien vēlāk. Vēl kādā viņa uzņēmumā lācis ir apgūlies un jau barojas.

Arturs atminas arī reizi pirms vairākiem gadiem, kad medību laikā sastapies ar lāci klātienē. Toreiz dzīvnieks pārskrējis pār mednieku līniju, pirmo reizi to redzot, Arturam sāka trīcēt ceļi.

Pēc neoficiālās informācijas no medniekiem, vienā sezonā Rīgas reģionā manīti pat deviņi lāči.

Žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska saņem daudz ziņu no medniekiem. Viņas novērojumi liecina, ka šajā pavasarī attēli ar lāčiem un video publicēšanai tiek sūtīti arvien biežāk.

“Ir unikāli kadri, kad izdodas to izdarīt, safotografēt tik daudz lāču. Tas nozīmē, ka populācija kļūst lielāka,” stāsta žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska.

Apgalvojamam, ka lāču skaits arvien Latvijā palielinās, apstiprina arī Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

“Pavisam noteikti varam runāt par tendenci, ka lāču skaits kļuvis lielāks pēdējā desmitgadē salīdzinājumā ar 2000. gadu sākumu, tad bija novēroti pieci līdz desmit lāču. Tagad mēs varam runāt par 20 līdz 50 lāčiem,” stāsta DAP pārstāvis Jēkabs Dzenis.

Lāčus Latvijā medīt ir aizliegts. Pat vēl vairāk, – top jauna Sarkanā grāmata, un tajā, visticamāk, iekļaus arī Latvijas lāčus.

Ieskaties arī šeit:

4 komentāri