Latvijā notiks tautas skaitīšana! Tā sākas jau šodien!

2 komentāri

Šīs tautas skaitīšanas mērķis ir ļoti svarīgs – noskaidrot, cik precīzi oficiālā statistika atspoguļo iedzīvotāju skaitu Latvijā. Turklāt tautu sāks skaitīt jau 2. septembrī. Ar ko jārēķinās?

Saskaitīt iedzīvotājus ir būtiski, jo, pamatojoties uz statistiku, tiek veidotas gan finanšu prognozes, gan tiek saprasts iedzīvotāju sadalījums pa reģioniem, pilsētām utt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No šodienas, 2. septembra, līdz 15. septembrim Centrālā statistikas pārvalde (CSP) aptaujās iedzīvotājus 15 tūkstošos mājokļu. Aptaujā piedalīsies tikai tie iedzīvotāji, kuri saņēmuši  pārvaldes vēstuli ar aicinājumu piedalīties tautas mikroskaitīšanā.

Tāpat iedzīvotāji varēs aizpildīt aptaujas anketu elektroniski. Ja anketa netiks aizpildīta šādā veidā, tad Centrālās statistikas pārvaldes intervētājs aptaujās mājokļa iedzīvotājus telefonintervijā vai arī klātienē.

Aptaujas rezultātus statistiķi izmantos pārvaldes vajadzībām – lai pārvalde pārbaudītu datu precizitāti. Tas nozīmē, ka publiski šīs aptaujas dati nebūs pieejami.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Ilona Vīnberga
  +1 +1 0

  Ilona Vīnberga

  Es veicu tautas skaitītaja darbu 2 iepriekšējās tautas skaitīšanās. Mūsu uzdevums bija apsekot visas darba uzdevumā norādītās mājsaimniecības. Varbūt neticēsiet, bet katrā 3.-4. dzīvoklī kāda persona nedzīvoja pēc savas deklarētās dzīves vietas, vai mitinājās kāda "lieka" persona. Katrs 4.-5. dzīvoklis stāvēja tukšs, vai tika izīrēts personām, kurām dzīvokļu īpašnieki bija aizlieguši uzrādīt datus par sevi. Runa iet par Rīgu. Ar neapbruņotu aci bija redzams, ka cilvēki slēpa to, ka radinieki izbraukuši no valsts. Tātad, spriediet paši, cik precīzi ir dati par faktisko iedzīvotāju skaitu.
  Man "nepielec" ar kādu mērķi tiek rīkota šī papildus 15 000 mājokļu apsekošana. Nav kur naudu likt? Gada beigās palikuši pāri piešķirtie budžeta līdzekļi un tie ar steigu jāiztērē? Vai arī tiks iegūta papildus informācija, lai "noķertu" tos, kas izbraukuši peļņā arpus Latvijas un nav noformējuši attiecīgus dokumentus, lai "noķertu" tās personas, kas oficiālu darbu nestrādā, bet no kaut kā pārtiek, utt.
  Tā kā esiet uzmanīgi ar šīm valsts pasūtījuma aktivitātēm. Es nevienu nelaistu iekšā dzīvoklī un atteiktos no datu sniegšanas.
 • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl