Latvijā notiks mākslinieku darbu brīvdabas tirdziņi; pirmais no tiem uz “Domina Shopping” autostāvvietas jumta

0 Komentāru
Latvijā notiks mākslinieku darbu brīvdabas tirdziņi; pirmais no tiem uz “Domina Shopping” autostāvvietas jumta
PUBLICITĀTES FOTO

Šovasar visā Latvijā norisināsies mākslinieku darbu brīvdabas “pop-up” tirdziņi “Multimāksla” un pirmais no tiem notiks 6.maijā uz tirdzniecības centra “Domina Shopping” autostāvvietas jumta, un tas ikvienam interesantam būs pieejams no plkst.16-21, informēja producents un idejas autors Sandis Mohovikovs.

Producents un idejas autors Sandis Mohovikovs

“Daudzām radošajām personībām – dziedātājiem, mūziķiem, aktieriem u.c. – ir aizraušanās, ar ko viņi nodarbojas paralēli savai pamatprofesijai: izgatavo visdažādākās lietas, glezno, ada, izšuj, rada mākslas darbus, pavārmākslas šedevrus u.c.. Un nu ir pienācis brīdis, kad viņi vēlētos publiski dalīties ar saviem darinājumiem. Vasaras brīvdabas “pop-up” tirdziņos mākslinieku radītās lietas būs iespējams iegādāties par īpašu cenu, tādējādi atbalstot radošos cilvēkus, turklāt vairāku mākslinieku radītās lietas būs pieejamas tikai un vienīgi šīs vasaras tirdziņos un ir unikālas, jo tās iepriekš nekur publiski nav bijušas pieejamas un apskatāmas.”

Tirdziņi norisināsies, ievērojot visus valstī noteiktos aktuālos ierobežojumus un epidemioloģiskās prasības.

“Pop-up” tirdziņi “Multimāksla” notiks:

 1. 6. maijā plkst. 16-21 uz tirdzniecības centra “Domina Shopping” A puses autostāvvietas jumta, 4. stāvā,
 2. 8. maijā plkst. 17 -21 Rēzeknes Festivāla parkā
 3. 14. maijā plkst. 18 -22 Smiltenes pilsētas vecajā parkā
 4. 15. maijā plkst. 18 -22 Strenču Gaujmalā “Pie Plostnieka”
 5. 16. maijā plkst. 12-16 Viesītes muzeja parkā “Sēlija”
 6. 21. maijā plkst. 18-22 Ventspils tirgus laukumā
 7. 22. maijā plkst. 12-16 Ikšķiles brīvdabas estrādē
 8. 23. maijā plkst. 12-16 Valkā, Lugažu laukumā
 9. 29. maijā plkst. 11 -15 Kandavas promenādē
 10. 29. maijā plkst. 19-23 “Siguldas devons” pagalmā, Siguldā
 11. 30. maijā plkst. 12-16 Dobeles promenādē
 12. Jūnijā, jūlijā un augustā – arī citviet Latvijā

Mākslinieku “pop-up” tirdziņos varēs iegādāties operdziedātāja Sergeja Jēgera marinējumus, dziedātāja Igo izstrādātos porcelāna traukus, grafikas un citus dizaina priekšmetus, multimākslinieces Elitas Patmalnieces jaunās vasarīgās kleitas, pludmales lakatus, T-kreklus un sejas maskas, grupas “Jumprava” dalībnieka Aigara Krēslas vīnus, aktrises Agneses Zeltiņas gredzenus, auskarus un rokassprādzes, televīzijas un radio ētera personības Baibas Sipenieces-Gavares veidotos izšuvumus un glezniņas, dzejnieka Guntara Rača dzejoļu grāmatas un kompaktdiskus, mūziķa un televīzijas raidījumu vadītāja Roberto Meloni pavārgrāmatas, dziedātājas Katrīnas Dimantas darinātās pastalas un viņas ģimenes ukuleles.

Tāpat tajos būs iespējas iegādāties dziedātājas Dināras Rudānes traukus un gleznas, dziedātājas Patrishas mandalas, somas un gleznas, Ufo lakatiņus, dziedošās Igauņu ģimenes radītos mūzikas instrumentus, Horena kreklus, Kashera radītās kleitas, Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes grāmatu “Ak, sirds, man pašai Tevi jāsastop”, Latvijas Nacionālā teātra aktrises Ditas Lūriņas mīļākās dzejas un personīgo atziņu grāmatu “Ar vieglu skrāpējumu ādā”, aktiera Gata Gāgas pašaudzēto ābolu sulu, dziedātājas Olgas Rajeckas izlietās sveces un glezniņas, dziedātājas Aijas Andrejevas hūdijus, somas un T-kreklus, grupas “Menuets” flautistes Baibas Jageres adījumus, Dailes teātra aktiera Andra Buļa dzejoļu grāmatas, dziedātājas Ievas Sutugovas rotas, M. Čehova Rīgas krievu teātra aktrises Veronikas Plotņikovas radītās bērnu grāmatas, grupas “Pērkons” solistes Ievas Akurateres radītās bērnu lupatu lellītes, grupas “Bermudu Divstūris” keponus un kompaktdiskus, kā arī citu mākslinieku darbus.

Lai izslēgtu nevajadzīgu drūzmēšanos, paredzēts, ka tirdziņos daži mākslinieki būs sastopami visas dienas garumā, daži – stundu vai divas. Iepriekš netiks atklāts, kad un kurš mākslinieks būs sastopams. Tādēļ to varēs uzzināt tikai tirdziņa norises dienā, taču viņu piedāvātās preces varēs iegādāties visu tirdziņa darbības laiku. Tirdziņos darbosies arī bufete ar ēdieniem līdzņemšanai un bārs, kuru būs sarūpējis kāds ļoti pazīstams mākslinieks, kura vārds pagaidām netiek atklāts.

Sākot ar 10.maiju, mākslinieku darinājumus varēs iegādāties arī internetveikalā www.multimaksla.lv.

0 Komentāru