Komentāri

Daudzas ģimenes, kuras devušās dzīvot un strādāt uz citām valstīm, ātri zaudē saikni ar Latviju. Bērni, kuri dzimuši citās valstīs, bieži vien runā slikti vai vispār nerunā dzimtajā valodā.

Šogad jau otro reizi diasporas bērniem tiek organizēta vasaras nometne, un daudziem bērniem šī ir vienīgā iespēja ar vienaudžiem runāt latviski. Nometnē ir bērni no 10 valstīm, un galvenais mērķis ir latviešu valodas, vēstures un tradīciju apgūšana, lai sadarbojoties Latvijas un ārzemju latviešiem, stiprinātu piederības sajūtu Latvijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ilze Atardo
Nometnes vadītāja

Vakar noskatījāmies Daugavas muzejā filmu par Staburagu, – tās atsauksmes par to, ko ir ieguvuši, sapratuši, – viņiem patiešām liek mīlēt Latviju.

Paula
Dzīvo Īrijā

Es katru vasaru braucu pie vecmammas, viņa nesaprot angliski, tāpēc man jāzina latviešu valoda, lai varētu parunāt ar viņu.

Sestdien, 12. augustā,  nometni apmeklēja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, – bērni viņiem izrādīja gan veidotos rokdarbus, gan demonstrēja robotu cīņas.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl