Latvija nodrošinās Kanādas karavīriem visu nepieciešamo atbalstu, apliecina Vējonis

Pievienot komentāru
Latvija nodrošinās Kanādas karavīriem visu nepieciešamo atbalstu, apliecina Vējonis
REUTERS/SCANPIX

Kanādai kā Latvijā izvietojamā NATO daudznacionālā bataljona ietvarnācijai tiks nodrošināts viss nepieciešamais atbalsts. To sestdien, 9. jūlijā, Varšavā, tiekoties ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo, apliecināja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš arī izteica pateicību Kanādas premjerministram par Kanādas lēmumu uzņemties atbildību par Latvijā izvietojamo NATO bataljonu un uzsvēra Latvijas un Kanādas ilgstošo draudzīgo attiecību nozīmi.

Sarunā ar Kanādas premjerministru Latvijas Valsts prezidents pauda gandarījumu par sabiedroto solidaritāti un spēju mainīties, ņemot vērā jaunos drošības izaicinājumus. Raimonds Vējonis pauda pārliecību par to, ka Kanādas, Amerikas Savienoto Valstu, Apvienotās Karalistes un Vācijas klātbūtne NATO Austrumu flangā stiprinās visas alianses drošību.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo novērtēja Latviju kā stabilu un atbildīgu sabiedroto un pauda pārliecību, ka Latvijā izvietojamais bataljons nodrošinās atturēšanas efektu no potenciāliem nākotnes apdraudējumiem. Sarunā ar Latvijas Valsts prezidentu Kanādas premjerministrs apliecināja, ka šobrīd notiek aktīvs darbs, lai Kanādas vadībā izveidotu daudznacionālu bataljonu Latvijā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 8. un 9. jūlijā piedalās NATO valstu un valdību vadītāju samitā Polijas galvaspilsētā Varšavā. Varšavas samitā pieņemti lēmumi par NATO spēku daudznacionālu bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Latvijā izvietojamā bataljona ietvarnācija būs Kanāda, Igaunijā tā būs Apvienotā Karaliste, Lietuvā – Vācija un Polijā – Amerikas Savienotās Valstis.

Varšavas samita laikā pieņemti arī svarīgi lēmumi par NATO lomu un tālāku rīcību par cīņu pret terorismu, nelegālās migrācijas kontroli, ciešāku NATO un Eiropas Savienības sadarbību, NATO misiju Afganistānā, atbalstu Ukrainai un Gruzijai.

NATO ir 28 dalībvalstu alianse, kuras vieno kopīgas vērtības un mērķis stiprināt kopējās aizsardzības spējas, veicināt demokrātiju, stabilitāti un drošību ārpus tās robežām. Latvija ir NATO dalībvalsts kopš 2004. gada.