Latvijā niecīga daļa uzņēmumu atzīstami par ģimenēm draudzīgiem

0 Komentāru
Latvijā niecīga daļa uzņēmumu atzīstami par ģimenēm draudzīgiem
f64

Korporatīvās ilgtspējas institūts secinājis, ka tikai 6% Latvijas uzņēmumu nodrošina atbalstu darbiniekiem ar bērniem. Labklājības ministrija aicina uzņēmumus rast iespējas atbalstīt savus darbiniekus un viņu ģimenes dzīvi. 

Teju trīs gadu ilgā pilotprojektā “Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku” secināts, ka par darbinieku noturēšanu galva nav jālauza tiem uzņēmumiem, kuri darbavietās nodrošina bērniem draudzīgu vidi. Ja cilvēkiem ir iespēja salāgot darbu un privāto dzīvi, tas veicina produktivitāti un koncentrēšanās spējas. Šā projekta ietvaros bija pieejams Eiropas Savienības līdzfinansējums – miljons eiro. Tagad šī nauda ir beigusies.

Dace Helmane
Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja

Ja jums mājās tagad būtu, piemēram, slims bērns vai apslimusi aukle, vai kādi citi apstākļi un jums nav, kas nodrošina šī bērna pieskatīšanu, tad, visticamāk, jūs it kā šeit atradīsieties, bet faktiski domās jūs būsiet mājās pie tās problēmas, kas ir jārisina.

Savulaik šāds atbalsts bija vien retajā uzņēmumā, taču tagad slavēt varot daudzus.

Kā atbalstīt darbiniekus, tas jau ir katra uzņēmuma ziņā. Vieni izvēlas ļaut tiem, kuriem bērni jānogādā bērnudārzā, darbā ierasties vēlāk, citi apmaksā auklīti, bet vēl kāds darbavietā ierīko spēļistabu vai atpūtas stūrīti.

Jānis Reirs
labklājības ministrs (Vienotība)

Tagad jau ir izlemšana tiem, kuriem pēc likuma šī funkcija ir jāpilda, – tātad vai nu pašvaldības, vai uzņēmumi. Radot labāku vidi darbiniekiem, viņiem ir jāizvērtē – vai nu jāturpina šis projekts, ko ļoti daudzi arī dara, vai arī daži šo projektu beigs.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts kopš 2011. gada, vērtē uzņēmumus pēc noteiktiem kritērijiem un tad attiecīgi lemj, vai piešķirt Ģimenei draudzīga komersanta statusu. Pērn šo statusu ieguva 31 uzņēmums, kas ir rekordliels ģimenēm labvēlīgo darbadevēju skaits.

0 Komentāru