Latvijā netiks uzņemti bēgļi, kuriem ir vairākas sievas

Pievienot komentāru
Latvijā netiks uzņemti bēgļi, kuriem ir vairākas sievas
Foto: AFP/LETA

Latvijā netikšot pieņemti bēgļi, kuriem ir vairākas sievas. Savu vēlmju sarkstu un kritērijus bēgļiem Latvija nosūtīšot Itālijai un Grieķijai, no kurām plānots uzņemt 200 patvēruma meklētāju.

Spēja iekļauties darba tirgū un veiksmīgi integrēties – šādi varētu būt iespējamie kritēriji Latvijai vēlamiem bēgļiem. Kritērijus izstrādāšot darba grupa, kas nodarbosies ar patvēruma meklētāju jautājumu. Tāpat, vērtējot individuālus bēgļus, tikšot vērtēts, vai viņi nerada apdraudējumu valsts drošībai.

 

“Galvenais ir definēt to profilu, kas mums ir vajadzīgs. Kad mēs zinām, ka mums vajag konkrēta profila personas, mēs šo sarakstu ar mūsu vēlmēm nosūtam Itālijai,” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Savus vēlmju sarakstus sūtīšot arī citas valstis, un centīšoties panākt vienošanos ar Itāliju un Grieķiju par labāko risinājumu.

Turklāt vēl 50 bēgļus Latvija uzņems no patvēruma meklētāju nometnēm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības. Uz šīm nometnēm braukšot Latvijas drošības iestāžu un Iekšlietu ministrijas speciālisti, lai izvēlētos, kuriem patvēruma meklētājiem piedāvāt braukt uz mūsu valsti. Ar viņiem nometnēs notikšot individuālas intervijas.

“Uz vietas faktiski jāintervē cilvēki, jārunā ar viņiem, un pirmkārt jāpanāk tas, lai viņi grib braukt uz Latviju, nevienu roku dzelžos ar varu nepārvietojam,” sacīja R. Kozlovskis.

Ministrs īpaši uzsver, ka ir jāņem vērā arī darba devēju viedoklis. Darba devēju konfederācijā tikmēr tikai norāda, ka pagaidām būtu pāragri teikt, kuros sektoros bēgļus būtu vislabāk nodarbināt. Vienlaikus uzņēmēju organizācijā uzsver, ka ja vien tas ir iespējams, Latvijā jāuzņem tos patvēruma meklētājus, kuriem piemīt atbilstošas kvalifikācijas un izglītība, lai varētu strādāt.

Skaties video: