Latvijā nemazinās nelaimes gadījumu skaits, kuros bērni guvuši traumas mājās

Komentāri

Jau vairākus gadus nemazinās nelaimes gadījumu skaits, kuros bērni guvuši traumas mājās vai pagalmā.

Veselības ministre Anda Čakša atzīst, ka lielākā daļa šo nelaimju būtu novēršamas, ja vien bērniem pievērstu vairāk uzmanības. Lai šiem vārdiem piešķirtu arī reālu segumu, uzsākta jauna kampaņa ”Bērnam droši”, kas mācīs, kā novērst iespējamās nelaimes.

Visbiežāk šādi nelaimes gadījumi esot saistīti ar kritieniem no augstuma, apdegumiem, dzīvnieku kodumiem, iedzertas vai uz ādas uzpilējušas sadzīves ķīmiju un rotaļlietu apēšanu. To visu būtu viegli novērst, ja vecāki tam pievērstu nedaudz vairāk uzmanības.

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Tā lielākā sāpe ir tas, ka tās zināšanas mēs nenododam tālāk uz priekšu, jo dati rāda, ka mainās bērni, mainās vecāki, un šis traucējumu, traumu procents saglabājas tikpat augsts gadu no gada.

Lai samazinātu traumēto bērnu skaitu, uzsākta jauna sociāla kampaņa, kas sniegs informatīvu atbalstu bērnu vecākiem, auklēm, kā arī ārstiem. Kampaņai pievienojies arī trīs meitu tēvs Armands Simsons.

Armands Simsons
trīs bērnu tēvs

Manuprāt, mūsdienās vienkārši vairāk stāsta par to, kas notiek, agrāk tā nebija. Agrāk tāpat notika un, pilnīgi iespējams, vairāk notika nekā šodien. Stāstīt nekad nav par daudz, un šajā gadījumā nevajag sagaidīt brīdi, kad kaut kas notiek un tikai pēc tam sākt domāt. Šajā gadījumā tāds solītis uz priekšu. Dzīve ir šahs, paspēlējam divus, trīs soļus uz priekšu.

Bērni traumas gūst katru dienu. Piemēram, otrdien, 8. augustā, kāda divus gadus veca meitene rozetē ielika metāla priekšmetu, apdedzinot plaukstas. Savukārt kāds pusaudzis atvēra degvielas kannu, rokās turot aizdedzinātas šķiltavas. Arī viņš guvis apdegumus.

Kampaņas ”Bērnam droši” ietvaros izveidoti septiņi pamācoši video, paredzēts īstenot vairākus izglītojošus pasākumus dažādu pilsētu pašvaldībās. Tāpat arī ar padomiem varēs iepazīties portālā ”www.maminuklubs.lv” un citviet.

Lasi vēl