Latvijā meklē jaunas mājvietas bēgļiem; Mucenieki kļūs pārpildīti

Komentāri

Patvēruma centrs Mucenieki šobrīd ir noslogots tikai daļēji, taču turpmākajos gados tas var kļūt arī pārpildīts, vēsta LNT Ziņas. Patlaban tiek plānota pārbūve jau esošajā Mucenieku mājā, kā arī divu līdz šim neizmantotu ēku rekonstrukcija.

Muceniekos iemītnieki pavada laiku, kamēr gaida verdiktu, – kas vai nu viņiem ļaus palikt Latvijā, vai arī mūsu valsts būs jāpamet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centrā ik dienu uzturas aptuveni 50 cilvēku. Ar šā brīža kapacitāti tas ļautu uzņemt vēl simts vai krīzes situācijā pat 150 iemītnieku. Taču tad jau būtu jāguļ arī uz grīdas klātiem matračiem.

Foto:

Vasarā, kad Latvija brīvprātīgi apņēmās izskatīt 250 bēgļu pieteikumu, būtiskas pārmaiņas Muceniekos vēl netika plānotas. Tagad, kad runa ir par vairāk nekā 500 bēgļu uzņemšanu, pirmie plāni ir par jau esošās ēkas spārna pārbūvi. “Ir ieplānots, ka telpas, kuras netiek izmantotas, pārbūvēt par istabiņām vai pielāgot patvēruma meklētājiem, lai izvietotu maksimāli daudz guļvietu,” stāsta Santa Jonāte, PMLP pārstāve.

Iekšlietu ministrijas darba grupas valdībā iesniegtajā rīcības plānā minēts, ka paplašinātajās telpās izvietojamas 50 divstāvīgās gultas. Tātad kopumā vietas pietiks 100 cilvēkiem. Taču jau tagad zināms, ka šis ir tikai pagaidu risinājums, un resurss tik un tā būs nepietiekams.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl