Komentāri

Mācībās Ukrainā no Latvijas, sākot no 11. septembra, piedalīsies desmit karavīri, informēja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Latvijas karavīri nepiedalīsies karadarbībā. ”Mācības nekad nenotiek karadarbības rajonos,” uzsvēra ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā mācībās ”Rapid Trident 2014” piedalīsies aptuveni tūkstoš karavīru no vairāk nekā desmit pasaules valstīm – Bulgārijas, Kanādas, Dānijas, Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Polijas, Spānijas, Grieķijas, Rumānijas, ASV, Turcijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Runājot par konfliktu Ukrainā, R. Vējonis norādīja – Eiropas Savienība (ES) un ASV ir definējušas, ka šo konfliktu ir jārisina diplomātiskā ceļā. Savukārt, teroristu neitralizēšana ir katras neatkarīgas valsts pienākums.

Foto: LETA

Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:

Tas ir valsts pienākums – agresors, kas atrodas tās teritorijā, ir vai nu jāiznīcina, vai jāpavada ārpus Ukrainas robežām.

Foto: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

Foto: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

Iepriekš mediji ziņoja, ka mācības Ukrainā tiek organizētas, lai paaugstinātu reģionālo stabilitāti un drošību, stiprinātu partneru sadarbības spējas, veicinātu savstarpējo uzticību, pilnveidojot savietojamību starp ASV, Ukrainas un partnervalstu bruņotajiem spēkiem.

Jau ziņots, ka uz Baltijas valstīm un Poliju ASV armija oktobrī uz trīs mēnešiem nosūtīs savus kājniekus kopā ar “M-1 Abrams” tankiem, kājnieku kaujas mašīnām un bruņutransportieriem.

Apmēram 600 karavīri no armijas pirmās brigādes pirmās kavalērijas divīzijas dosies uz Poliju un Baltijas valstīm rīkot mācības, lai sniegtu atbalstu Eiropas sabiedrotajiem, kurus uztrauc Krievijas militārās aktivitātes, vēsta tīmekļa vietne ”Stars and Stripes”, atsaucoties uz Pentagona sniegto informāciju.Mācības tiks rīkotas pēc to valstu aicinājuma, kuras uztraukušās par Krievijas militārajām darbībām, Krimas anektēšanu un Krievijas atbalstu teroristiem Ukrainas austrumos.
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl