Latvijā plāno kriminalizēt ar terorismu saistītus noziegumu veidus; par to šodien lemj valdība

0 Komentāru
Latvijā plāno kriminalizēt ar terorismu saistītus noziegumu veidus; par to šodien lemj valdība

Latvija plāno kriminalizēt vairākus ar terorismu saistītus noziegumu veidus. Par atbalstu šādai iecerei šodien lems valdība.

Ministriem jālemj, vai virzīt uz Saeimu likumu, ar kuru tiek pieņemts savulaik Rīgā parakstītais papildprotokols Konvencijai par terorisma novēršanu. Tas paredz kriminalizēt vairākus jaunus noziegumu veidus, kas līdz šim ne nacionālā, ne starptautiskā līmenī nebija kriminalizēti.

Īpaši tas attiecas uz terorisma apmācības saņemšanu, ceļošanu uz ārvalstīm terorisma nolūkā, šādas ceļošanas finansēšanu, organizēšanu un veicināšanu.

Tā dēvētais Rīgas protokols tika parakstīts Rīgā 2015. gada nogalē. Tas izstrādāts, ņemot vērā ievērojamo cilvēku skaitu, kas dodas uz konflikta zonām un pēc tam atgriežas savā zemē, dažkārt ar nolūku veikt teroristiskas darbības.

Līdz šim protokolu parakstījušas 33valstis, no kurām trīs to jau ir ratificējušas. Lai ieviestu protokola normas, ir izstrādāti arī grozījumi Krimināllikumā un citos Latvijas likumos, kuri arī vēl būs jāapstiprina valdībai un Saeimai.

0 Komentāru