Latvijā krītas jaundzimušo skaits; līdz šim piedzimis par 1113 bērniem mazāk nekā pērn

2 komentāri
Latvijā krītas jaundzimušo skaits; līdz šim piedzimis par 1113 bērniem mazāk nekā pērn
Jaundzimušo skaitā nav iekļauti bērni, kuri dzimuši ārzemēs, mātei (Latvijas pastāvīgajai iedzīvotājai) īslaicīgi atrodoties ārpus Latvijas. (Edmunds Brencis / f64)

Šā gada deviņos mēnešos Latvijā piedzimuši 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Jaundzimušo skaitā nav iekļauti bērni, kuri dzimuši ārzemēs, mātei (Latvijas pastāvīgajai iedzīvotājai) īslaicīgi atrodoties ārpus Latvijas. CSP norāda, ka dati par šogad ārvalstīs dzimušajiem bērniem būs pieejami 2018. gada aprīlī, līdz ar to provizoriskie dati par 2017. gadu tiks pārrēķināti 2018. gada aprīlī, pieskaitot šogad ārvalstīs dzimušos bērnus.

Pozitīvas izmaiņas šā gada pirmajos deviņos mēnešos vērojamas attiecībā uz mirušo skaitu, kas ir samazinājies. Salīdzinot ar 2016. gada attiecīgo periodu, mirušo skaits ir par 46 mazāks. Šogad reģistrēti 21 362 mirušie.

Dabiskais pieaugums Latvijā saglabājas negatīvs jau kopš 1991. gada. Līdz šā gada septembrim iedzīvotāju skaits valstī, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par 5 639 cilvēkiem (attiecīgajā periodā 2016.gadā – par 4 572).

CSP informē, ka šā gada deviņos mēnešos reģistrētas 10 996 laulības, kas ir par 227 laulībām vairāk nekā gadu iepriekš.

Tāpat CSP lēš 2017. gada 1. oktobrī provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā bija 1 miljons 933 tūkstoši.

TOP komentāri

  • esse
  • Prakse
    +2 +1 -1

    Prakse

    Kaada attieksme no vecmaasu un aarstu puses ir toposaam maateem un jaundzimusajiem slimniicaas.Jums viss ir pohuij,katru nedeelu suudziibas no dzemdiibu namiem,un attieksme dzemdiibaas pret dzemdeejosu mammu.Kaa var teik ka ja kad gribeeji ienemt beernu,bija feini nu tad nebreec,nekunksti,te pagaajuso nedeelu raksts ka Riigas dzemdiibu namaa gruutniecei analiizes tiek nemtas pirms dzemdiibaam,kaut taas var nemt tikai liidz 20 nedeelai.Kaut viens aarsts atzinis savu vainu ka ir kluudijies.Aizbrauciet tak kaut uz Igauniju,pamacietieas kaa kulturaali sarunaaties ar dzemdeetaaju.Man vecmaate nekad nav pat pajautaajusi vai es juutu ka beerns manii kustaas.Caksai laikam gan mediki pie dirsas dzemdeejot staavees garaa rindaa.Ja kas LPSR laikaa taadas vientulaas maates Latvijaa kaa caksa sauca par maukaam dzemdiibu namos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl