Latvijā konstatēts Indijas koronavīrusa paveids

35 komentāri

Latvijā konstatēts viens gadījums, kad persona inficējusies ar Indijas SARS-CoV-2 koronavīrusa variantu, norādīts uz valdības sēdi sagatavotajos materiālos.

Valdības sēdē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs pavēstīja, ka viens gadījums apstiprināts sekvencēšanas veidā, turklāt vēl viens gadījums atklāts polimerāzes ķēdes reakcijas veidā.

Pēc epidemiologa paustā, abi šie gadījumi atklāti jauniem cilvēkiem, kuri ir ārzemnieki, bet ilgi nav bijuši ārvalstīs. Tāpat SPKC eksperts atzīmēja, ka inficētie dzīvo pietiekami izolēti, tomēr, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, epidemiologiem vēl nav izdevies noskaidrot infekcijas avotus.

“Bet aizdomīgas situācijas ir, tāpēc ir atlasīti papildu paraugi no darba un dzīves vides,” piebilda epidemiologs.

Šim variantam ir paaugstināta izplatīšanās spēja, turklāt iepriekš iegūtas imunitātes ietekme pret to ir zemāka.

Šis arī ir salīdzinoši jauns variants, par kuru ir maz pētījumu, kā arī nav pilnvērtīgi novērtēta tā ietekme uz sabiedrības veselību.

Pasaules Veselības organizācija vakar ziņoja, ka šis vīrusa paveids, kas sākotnēji tika konstatēts Indijā, patlaban oficiāli apstiprināts 53 teritorijās.

Pasaulē kopumā aizvadītās nedēļas gaitā koronavīrusa jauno gadījumu skaits un ar Covid-19 saistīto jauno nāves gadījumu skaits turpināja sarukt. Reģistrēti 4,1 miljoni jaunu koronavīrusa gadījumu un 84 000 ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu.

35 komentāri