Komentāri

Katru gadu Latvijā vairākās vietās vasarā veidojas virpuļstabi jeb tornādo. Parasti tie ir īslaicīgi un mazā teritorijā, tomēr postījumi, ko tie rada, ir lieli, – intervijā raidījumam “900 sekundes” sacīja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognožu nodaļas vadītāja Andris Vīksna.

Virpuļstabs parasti veidojas laikā, kad ir gubu lietus mākoņi un pērkona negaiss, proti, – kad ir atmosfēras nestabilitāte, gaisa temperatūras kontrasti, skaidro Vīksna. “Piemēram, vakar bija karsts laiks, un, strauji ieplūstot aukstam gaisam, veidojās virpuļstabs,” skaidroja meteorologs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā tornādo prognozēšana ir ārkārtīgi sarežģīta. Drīzāk var prognozēt reģionu, kur būtu labvēlīgi apstākļi.

Meteorologs stāsta – interesanti, ka pēdējā laikā pērkona negaisi Latvijā kļūst retāki, taču intensīvāki.

Laika ziņas

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl