Latvijā joprojām saglabājas divas reizes augstāks saslimstības ar Covid-19 rādītājs nekā ES kopumā

0 Komentāru
Latvijā joprojām saglabājas divas reizes augstāks saslimstības ar Covid-19 rādītājs nekā ES kopumā

Lai arī pēc pēdējā Covid-19 saslimstības pacēluma Latvijā pēdējo septiņu nedēļu laikā inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits ir mazinājies par 82,4%, bet pagājušā nedēļā salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš – par 36%, Latvijā joprojām saglabājas divas reizes augstāks rādītājs salīdzinājumā ar Eiropas Savienību (ES) kopumā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Vidēji vienā dienā tika atklāti 111  jauni inficētie (nedēļu iepriekš – 174). Pagājušajā nedēļā par 11,2%  samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 8 126 testus (iepriekš 9 152 testus).

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 20 pacienti dienā (nedēļu iepriekš 28), tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas  vidēji 266 (iepriekš 331) pacienti.

Visās vecuma grupās turpinās saslimstības samazinājums, izlīdzinās jaunatklāto gadījumu skaits vecuma grupā 20-59 gadi (iepriekš vairāk gadījumi tika atklāti 30-39 gadīgiem), visos reģionos vienmērīgi samazinās jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) šobrīd ir 0,72 (nedēļu iepriekš 0,78), kas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Eiropas valstu vidējais  kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 72 (iepriekš 83), Latvijā joprojām saglabājas divas reizes augstāks nekā ES. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19.Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

SPKC atgādina, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • īpaši rūpīgi jāievēro roku higiēnu,
  • pareizi jālieto sejas masku (nosedzot degunu un zodu),
  • jāvēdina telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi,
  • kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
    iespēju robežās jāstrādā attālināti,
    nedrīkst doties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).
0 Komentāru