Latvijā jauna vieta piedzīvojumu meklētājiem – izveidots iespaidīgs kukurūzas labirints

49 komentāri
Latvijā jauna vieta piedzīvojumu meklētājiem – izveidots iespaidīgs kukurūzas labirints
Labirints atrodas Kazdangas pagastā, Grigaļu mājas laukā. To deviņu hektāru laukā izveidojusi Podnieku ģimene (Publicitātes foto)

Kopš septembra sākuma piedzīvojumu meklētājiem Aizputes pusē ir iespēja apmeklēt vērienīgāko kukurūzas lauka labirintu Latvijā.

Labirints atrodas Kazdangas pagasta Grigaļu mājas laukā. To deviņu hektāru laukā izveidojusi Podnieku ģimene, piedāvājot katram iespēju doties apmēram trīs kilometru garā pastaigā, orientēties kukurūzā un pildīt viktorīnas, kā arī uzdevumus, kas ļauj iepazīt dažādas vietas Kurzemē.

Ideja par kukurūzas lauka veidošanu ģimenei radusies jau pirms sešiem gadiem. Kā stāsta idejas autore un biedrības ”KOPĀ CITS CITAM” valdes priekšsēdētāja Baiba Podniece, pēc vairākiem gadiem šogad beidzot izdevies ideju īstenot.

Baiba Podniece
Biedrības ”KOPĀ CITS CITAM” valdes priekšsēdētāja

Tā ideja radās aptuveni pirms sešiem gadiem. Ievērojām, ka ASV tas ir ļoti populāri, un iedomājāmies, ka arī Latvijā varētu kaut ko līdzīgu izmēģināt. Zinu, ka kāds onkulis Tukuma pusē jau bija mēģinājis to darīt, bet viņam tā teritorija bija ļoti maza, tāpēc tas projekts neaizgāja. Tas mūs nenobiedēja un izlēmām, ka ir jāpamēģina. Iepriekšējos gadus nesanāca, jo tad mums saimniecībā bija jāparūpējas par lopiem, kā arī citi darbiņi bija jāapdara.

Labirints, kur iepazīt Kurzemes skaistākās vietas!

Lai rosinātu cilvēkos interesi par Latvijas lauku dabas skaistumu, kukurūzas labirintā izveidota pastaigu taka 2,7 kilometru garumā. Lai sasniegtu labirinta finišu, apmeklētājiem astoņos kontrolpunktos nākas izpildīt dažādus uzdevumus, kuros iekļauta informācija par dažādām vietām Kurzemē.

Baiba Podniece
Biedrības ”KOPĀ CITS CITAM” valdes priekšsēdētāja

Šie kontrolpunkti saistīti ar Kurzemes pilsētām, bet tām, kuras, pēc maniem ieskatiem, nav tūristiem plaši zināmas. Piemēram, šeit var iepazīt Skrundu, Aizputi, Roju un citas mazās pilsētas.

Vērienīgais kukurūzas labirints savu atklāšanu piedzīvoja septembra sākumā. Kā skaidro idejas autore, tas apmeklētājiem būs pieejams visu septembra mēnesi, taču oktobra sākumā gaidāms īpašs nakts pasākums, kad trasē varēs doties tikai pieaugušie un piedzīvot dažādus pārsteigumus.

“Labirints noteikti būs atvērts visu septembra mēnesī. Oktobra sākumā būs nakts pasākums, bet pēc tam skatīsimies, kādi būs laikapstākļi, jo jāsagaida salna, lai kukurūzu varētu novākt barībai lopiem,” skaidro Podniece.

Katrs jaunu piedzīvojumu meklētājs vērienīgo kukurūzas labirintu var atrast Aizputes novada Kazdangas pagasta Grigaļu mājas laukā. Pēc Podnieces teiktā, lauks atrodas tieši pa vidu Aizputei un Skrundai, lai nokļūtu galamērķī, autobraucējiem jāizvēlas Valtaiķu ceļš. Pirms doties uz kukurūzas labirintu, interesenti aicināti pieteikt savu vizīti, zvanot uz tālruni +371 28310610.

49 komentāri